• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Rengarek Mutfak Kombinleri, Masa ve Sandalye Örnekleri Tasarım Modelle

Mutfak dekorasyon ve tasarımlarının en güzel tamamlayıcıları renkli mutfak sandalye ve masalarıdır. Renkli mutfak masası modelleri özellikle mor, fıstık yeşili

İçerik
  1. Mobilya Renkli Mutfak Masaları
  2. Natürel Tarz Renkli Mutfak Masa ve Sandalyeleri
  3. Desenli Renkli Mutfak Sandalyeleri ve Koltukları
  4. Plastik Renkli Mutfak Masaları ve Sandalyeleri

1Mobilya Renkli Mutfak Masaları

Canlı renklerin tercihe dilme sebepleri daha çok mutfaklarda cıvıl cıvıl pozitif tarz yaratmak. Her kadının isteği mutfağında tek olmaktır. Yani mutfak dekorasyonundan başka kimselerde olsun istemez. Bunun için en uygun aksesuarlar masa ve sandalyelerdir. Yapım çeşitliliği bakımdan olmak bir yana renk çeşitliliği bakımında da bu böyle. Bazı masa ve sandalye tasarımlarında masalar sade sandalyeler renkli olarak tercih edilirken bazılarında sandalyeler sade ve mat masa ise canlı ve alacalı olarak tercih ediliyor.

renkli-mutfak-masasi-2

Renkli mutfak masası modelleri içinde en çok tercih edilenler sedirli mobilya masalardır. Bu tarz modellerde daha çok masa mat ve natürel tercih edilirken sedir veya sandalyeler fuşya, fıstık yeşili veya mor tercih ediliyor.

renkli-mutfak-masasi-3

renkli-mutfak-masasi-4

renkli-mutfak-masasi-5

renkli-mutfak-masasi-6

renkli-mutfak-masasi-7

renkli-mutfak-masasi-8

En güzel tercihler arasında kırmızı olanlar var. Koyu renklerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi beyaz ile kombinin kolay olması. Bu tür modeller arasında masa çerçevesi beyaz, üzeri gökkuşağı desenli ve bir adet sandalyesi masa ile kombinli olarak bütünleştirilir. Geri kalan iki adet koltuk veya sandalye sade koyu renk olarak tercih buluyor. Bu tür ürünlerin masalarının üzerleri bazen cam tercih edilebiliyor.

renkli-mutfak-masasi-9

renkli-mutfak-masasi-10

renkli-mutfak-masasi-11

renkli-mutfak-masasi-12

renkli-mutfak-masasi-8

2Natürel Tarz Renkli Mutfak Masa ve Sandalyeleri

Natürel tarz renkli mutfak masa sandalyeleri daha çok modelsiz ve sade olarak karşımıza çıkar. Bu modellerin masaları genellikle cam veya işlenmemiş ahşap, yuvarlak veya tam kare olarak forma sokulur. Sandalyeler ise kahvehane sandalyelerini andıran tahta sandalyelerdir ama renkleri insanın içini ısıtır. Bu modellerde sahnede olan malzeme sandalyelerdir. Geri kalanlar ise sandalyeleri teşhir etmek için kullanılan malzemelerdir. Bu tür modellerde sandalyeler bazen her renkte bazen de tek renk te hayata sokulur.

renkli-mutfak-masasi-14

renkli-mutfak-masasi-15

renkli-mutfak-masasi-16

renkli-mutfak-masasi-17

renkli-mutfak-masasi-18

renkli-mutfak-masasi-19

renkli-mutfak-masasi-20

renkli-mutfak-masasi-21

renkli-mutfak-masasi-22

renkli-mutfak-masasi-23

renkli-mutfak-masasi-24

renkli-mutfak-masasi-25

renkli-mutfak-masasi-26

renkli-mutfak-masasi-27

3Desenli Renkli Mutfak Sandalyeleri ve Koltukları

Desenler özellikle lüks mutfaklarda kullanılan değişik ve hareketli kombinlerdir. Mütevazı mutfaklarında sıkça kullandığı desenli koltuk ve sandalyeler genellikle mutfak köşe takımlarında ve mobilya tarzı ürünlerde kullanım alanı bulabilmektedir. Daha çok canlı ve zıt renklerin kombininden oluşan bu tarz tasarımlar mutfaklarda pozitif ve canlı bir hava oluşturur. Bazı modellerde ise daha çok puslu renkler ile sadece beyaz kombini sağlanır. Bu tarzlar huzur ortamı oluşturmak isteyenler için birebir kombin şeklidir. Bazı tarzlarda sandalye ve koltuk kullanılırken bazılarında ise sadece iskemle ve üzerlerinde renkli minder kombinleri yer alır.

renkli-mutfak-masasi-28

renkli-mutfak-masasi-29

renkli-mutfak-masasi-30

renkli-mutfak-masasi-31

renkli-mutfak-masasi-32

renkli-mutfak-masasi-33

renkli-mutfak-masasi-34

renkli-mutfak-masasi-35

renkli-mutfak-masasi-36

renkli-mutfak-masasi-37

4Plastik Renkli Mutfak Masaları ve Sandalyeleri

Plastik ürünler genellikle melamin olarak forma sokulur. Cam havası veren bu özel plastik ürünün renkleri göstermekte ayrı bir yeteneği var. Bu tarzlar genellikle masası ile birlikte rengârenk bir tavır takınır. Fakat sadelikten hoşlananlar için tek renk olarak üretilenleri de mevcut. melamin modellerin masaları genellikle cam veya mat renk mobilya olarak tasarlanır. Masası renkli olan ürünlerin sandalyeleri canlı tek renk olarak tasarlanır. Bu tarzlar sofistike tasarımların önüne geçer. Bazı modeller geniş mutfaklarda farklı bir hava yaratır. Örneğin gök mavi koltuk ve sandalyeler, beyaz mobilya masa ile ferah bir ortam oluşturur.

renkli-mutfak-masasi-38

renkli-mutfak-masasi-39

renkli-mutfak-masasi-40

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...