• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

U Tipi Mutfak Dekorasyonu ve Şık Tasarımlar

U-mutfak modelleri ve kullanımı hakkında açıklayıcı ve detaylı bilgiler veren bir kompozisyon

İçerik
  1. Köşeli mutfak dekorasyonu
  2. Avantajları
  3. Renkleri
  4. Mutfakta zıt renklerin kullanımı
  5. U-mutfak Ada Düzeni

1Köşeli mutfak dekorasyonu

Mutfak üç tarafının çalışma düzeni depolama ve dizayn olarak muhteşem görülmesini sağlayan U-mutfak düzeni tasarım açısından da oldukça farklı modelleri içerisinde barındırıyor. Özellikle küçük evlerde hem depolama hem de Dizayn açısından Harikalar yaratmak isteyen birçok Ev Kadını son yıllarda U-mutfak düzenine geçmeyi uygun buluyorlar. Lavabolar, buzdolabı dolaplar gibi Eşyaların bir arada bulunmasından ötürü küçük bir mutfak içerisinde Dizayn olarak hem iç ferahlatıcı hem de görsel alanda insanların gözüne hitap edebilecek bir atmosfer yaratmak oldukça zordur. Hem bu kadar çok eşyayı bir arada bulundurarak hem de görsel anlamda gerçekten Göze hitap eden bir tasarıma sahip olabilmek için U-mutfak düzenine geçmek oldukça bir avantaj sağlar.

im001504

Ferah bir mutfak Ortam yaratabilmek için Demirbaş olarak bilinen buzdolabı lavabolar dolaplar ve plakalar gibi araçların arasında en az 1 metrelik fark olması gerekmektedir. Geniş bir mutfağa sahip değilseniz bu tarz bir alan yaratabilmeniz için bu mutfak düzenle tercih etmeli ve onun size sağlayacağı Ferah atmosferden yararlanmalısınız.

Gün içerisinde bayanların en çok vakit geçirdiği mutfaklarda Kare bir mutfak yapısına sahip olan odalar için geçiş ortamı sağlamak görsel açıdan oldukça zordur. Bu durumun sağlanabilmesi için çok sayıda mutfak aletini depolama için uygun bir tasarımla birlikte buluşturmak gerekir. Birçok araç ve gereçlerinizi U-mutfak düzen içerisinde son derece rahat bir şekilde depolama gerçekleştirebileceğiniz için mutfak son derece Ferah ve geçiş ortamı açısından da oldukça uygun olacaktır.

-2

2Avantajları

Geniş bir mutfak alanına sahipseniz eğer U-mutfak düzeni sayesinde Sizlerde hızlı çok hızlı bir şekilde yemek masası ve diğer misafir alınacak bölümler için fırsat yaratabilirsiniz. U-mutfak ürenin de mutfak araç ve gereçlerini depolamak saklamak oldukça basit ve kolay bir şekilde gerçekleştiği için yemek masası veya misafir takımı gibi önemli ekipmanlarınızı mutfağınızın içerisinde barındırabilirsiniz. Misafirlerinizin mutfağınızın geniş ve Ferah atma süre içerisinde ağırlayarak oldukça rahat bir şekilde tam dostlarınızla vakit geçirebilir hem de evinizin harika tasarımını onlara gösterebilirsiniz. Yemek masasının mutfakta olmasını sağlayabilmek için araç ve gereçlerin depolanmış şekilde bulunduğu bir mutfak düzenli ihtiyacınız bulunmaktadır. Mutfak düzeni içerisinde yemek masası gibi oldukça geniş yer kaplayan bilecek bir alanın bulunması ve aynı zamanda Ferah bir görüntüye kavuşuyor olabilmesi için U-mutfak tasarımı oldukça başarılı bir tercih olacaktır.

-3

im001505

3Renkleri

Mutfağınızın boyutu Mobilya tercihlerinizi gerçekleştirirken son derece büyük önem teşkil etmektedir. Koyu renkli mobilyaların tamamı mutfağınızı son derece dar ve içe kapanık gösterirken, açık renkli mobilyalar mutfağınızın daha ferah ve daha rahat bir şekilde vakit geçirilecek bir ortam olmasına imkan sağlayabilir. Beyaz mobilyalarınızı, son yıllarda moda olan ankastre mobilyalarla bir araya getirdiğinizde ve taş tezgah modellerini kullandığınızda son derece Ferah ve sürekli vakit geçirmek istenecek bir atmosfer yaratmış olursunuz.

-4

im001506

Açık renkli mobilyaların kullanılmasının altında yatan bir diğer önemli avantaj, saklama ve depolama için kullanacağınız dolaplarınızın beyaz renkli olmasının oda içerisindeki aurayı çok daha temiz tutulmasından kaynaklanır. Odanıza yansıyan güneş ışığı ve diğer ışıklar, mutfak içerisindeki atmosferin son derece Ferah kalmasını sağlayacak için bu bölgede vakit geçirecek olan kişilerin Oldukça rahat bir şekilde yaşamasını sağlayabilir.

-5

im001507

4Mutfakta zıt renklerin kullanımı

Mutfağınızda farklı bir tasarım arıyorsanız ve ilgi çekici renklerle bu bölgenin daha göz alıcı hale gelmesini istiyorsanız zıt renklerin uyumundan faydalanmanızı tavsiye ederiz.

im001508 im001509 im001510

Zıt renkler birbirlerini tamamlayıcı renkler olduklarından ötürü hem denge anlamı sunacak hem de bu alanda yaşayacak olan kişinin oldukça Ferah ve huzurlu bir atmosfer içerisinde işlerine tamamlamasına imkan sağlayacaktır. U-mutfak düzeninde misafirlerinizi de bu bölgede ağırlama karar verdiyseniz zıt renkler misafirlerinizin son derece rahat ve eğlenceli vakit geçirebilmesi için oldukça göz alıcı bir atmosfer sağlayabilir.

im001511 im001512 im001513

Mutfak için ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan zıt renkler siyah ve beyaz renkleri olmaktadır. Siyah ve Beyaz’ın hem dengeyi simgelemesi hem de gündüz ve gece oldukça uyumlu olması tasarım açısından ve atmosfer açısından oldukça şık bir mutfak oluşturmaya yarar. Aynı zamanda u mutfak düzenlerinde depolama ve araç gereçleri saklanması gibi konular son derece rahat ve basit bir şekilde gerçekleştirilebildiği için zıt renkler daha az eşyanın bulunduğu kaliteli bir atmosfer yaratacaktır.

-6

5U-mutfak Ada Düzeni

Özellikle yalnız yaşayan insanların daha çok tercih ettiği ada düzenindeki U-mutfak tasarımları oldukça ergonomik kullanımlar için uygundur. Eşyalarını hızlı bir şekilde saklamak isteyen ve işlerini mutfakta çabuk bir süre zarfı içerisinde halletmeyi isteyen Yalnız yaşayan insanlar için U-mutfak ada düzeni oldukça kolay kullanım sağlamaktadır.

im001514 im001515

Oda düzeni kullanırken özellikle açık renk tonlarını kullanan kişiler son derece Ferah bir atmosfer içerisinde işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. U-mutfak temel mantığı depolama ve araç-gereçlerin saklanması olduğundan ötürü bu tasarımı gerçekleştiren kişilerin ferah ve hızlı bir şekilde işlemi görebilecekleri bir mutfak tasarımı ortaya çıkarması esas alınır.

-7

im001516 im001517 im001518 im001519 im001520 im001521 im001522 im001523 im001524 im001525 im001526 im001527 im001528 im001529 im001530 im001531

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...