• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Country Tarzındaki Mutfak Masa ve Sandalye Seçimlerindeki Detaylar

Country mutfak masa takımı için genelde beyaz kullanımı yapılır ama istenirse sandalyeler konusunda renkli seçimler yapılabilir.

Country Mutfak Masaları

Mutfaklar evlerin en sık kullanılan bölgelerinden bir tanesidir ve mutfaklarda da en sık kullanılan mobilyalar arasında masa ve sandalye yer alır. Sabah kahvaltılarında, öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sıklıkla kullanılan yemek masası modelleri tasarımlarında son dönemler sık şekilde tercih edilen modeller arasında country mutfak takımı yer almaktadır. Mutfaklarda kullanılacak olan country mutfak masa sandalye modelleri tıpkı mutfak tasarımlarında olduğu gibi farklı zevklere göre tasarlanıp üretilmektedir.

im001741

Evlerin genel tarzına ve mutfakların genel tarzına uygun olarak country mutfak masası ve mutfak sandalyesi seçiminde doğru seçimler yapmak gerekmektedir.

Country mutfak masa sandalye modellerinde klasik modellerden, sade modellere, cıvıl cıvıl renkli modellere kadar birçok modeli bir arada bulmak mümkündür. Yazı içinde bulunan country mutfak masası ve sandalyesi modelleri içinden tarzınıza uygun olanları tercih edebilir ve mutfaklarınıza gerekli olan mobilya çözümlerini bulabilirsiniz.

Su Yeşili Mutfak Masası

Su Yeşili Mutfak Masası

im001727

im001729

Country tarzı mutfak masası ve sandalyesi klasiği beyazdır. Ama sandalyeler ya da masa konusunda renkli detaylar kullanılabilir. Country mutfak masası beyaz olan modellerin sandalyeleri farklı renklerde olabilir ya da pastel tonlarda da seçilebilir. Tabii ki masa ve sandalye uyumu mutfak dolapları ile de uyum içinde olmalıdır.  Country mutfak masası modelleri yeni trendlerin başında gelmektedir.

Bu modellerin hepsi sade olan modelleri ve uyum sağlayan renkleri sayesinde gelip geçici olmayan bir görsel sergilemektedir. Bu özellikleri ile uzun yıllar boyunca piyasada yerini koruyacak olan country mutfak masa sandalye insanlar tarafından da sık şekilde tercih edilmektedir.

im001730

Country mutfak masası ve sandalyesi modellerinde romantik ve açık renkli tonların kullanıldığını görmek mümkündür. Bu tarz masa ve sandalyelerin özellikle ayak bölümleri ve sade olan stilleri ile mutfaklara genel anlamda şıklık ve sadelik sunmaktadır. Country tarzının genel amacı da sadeliğin ve şıklığın devamını sağlamaktır. Masaların yuvarlak, dikdörtgen ve kare şeklinde olan modellerini bulmak mümkündür. Sade ve beyaz olan sandalye modellerinde oturma yastıkları kullanırken masalarda açık tonlu örtüler kullanabilirsiniz. Ayrıca masa ve sandalyelerin örtüleri ile mutfak perdelerinin de uyum sağlaması gerekmektedir.

im001742

Country mutfak masası ve sandalyesi modelleri MDF olan tablalardan üretilmiş ve genelde üzerine eskitme patine cila uygulaması yapılmıştır. Masa ve sandalyelerin son katında da genel olarak akrilik olan esaslı sararma yapmayan vernik bulunur. Bu sayede uzun yıllar boyunca aynı rengi kaybolmadan korumaktadır. Country mutfak masası tasarımlarında bulunan tüm menteşe, ray ve çekmece sistemlerinde yavaşlatma mekanizmalarının bulunması gerekir.

im001743

Ayrıca country tarzında kullanılacak olan her türlü detayın eskitme görünümlü olan dökme demir olması daha şık görsellerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Conutry tarzında kullanılacak olan örtü ve sandalye giydirmelerinin de eski geleneklerin tarzını yansıtması en doğru seçim olacaktır.

Country Tarzı Mutfak Masası

Country Tarzı Mutfak Masası

Yeni tasarlanan tekstil ürünleri içinde eski ile yeninin modernleştirilmiş halini bulmak oldukça kolaydır. Ayriyeten mutfak dolaplarının da country tarzında olması ya da eskitme görüntüsünün bulunması bütünlüğü sağlar. Bunun için mutfak dekorasyonu yapmadan önce detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Yapılan araştırma sonrasında liste hazırlamalı ve gerekli olan tüm malzemeler kayıt altına alınarak dekorasyona başlanmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...