• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

İtalyan Mutfak Modelleri Seçiminde Klasik Tarzı Yansıtın

İtalyan mutfak modelleri konusunda dikkat edilecek en önemli unsur geçmiş dönem stillerinin atlatmadan kullanılmasıdır.

İtalyan Mutfaklar

İtalyan mutfaklar güçlü ışıkların var olduğu sofistike bir tasarımı önümüze çıkartmaktadır. İtalya ülke olarak da yüzyıllar boyunca nesilden nesile güzellikleri yaşamımıza getirmiştir. İtalyan tarzı 2015- 2016 dekorasyon tarihsel gerçekleri, ülkenin zihniyetini kültürel gerçekler ile yansıtmaktadır.

İtalyan mutfak modelleri dekorasyonu ile evleri ile dolap modelleri ile tarzı ve tasarım örnekleri ile bir kır evini yansıtabilir. İtalyan mutfak markaları doğal olan malzemelerin kullanılması ile ortaya farklı bir stil çıkartmaktadır.

italyan-mutfaklar-2

İtalyan firmaları ve markası dolapları ve ev dekorasyon şekilleri ile şehrin modern tarzını kolay bir şekilde yansıtmanıza olanak sağlar. Modernliği ve çağdaşlığı klasik dokunuşlar ile harmanlayan İtalyan tarzı mutfaklar iç tasarımları ile dikkat çekmektedir.

italyan-mutfaklar-3

İtalyan mutfak dolapları ve masalarında ahşap kullanımı önemli bir yer tutar. Ahşap renkli dolaplar açık olan tonlar dâhilinde dekore edilmelidir. Masalar ve sandalyeler ise kesinlikle ham ahşap olarak tercih edilmelidir.

italyan-mutfaklar-4italyan-mutfaklar-5

italyan-mutfaklar-6

italyan-mutfaklar-7

İtalyan mutfak modelleri dâhilinde önemli olan unsurlardan bir tanesi de aksesuar seçimleridir. Kullanılacak olan tablolar İtalyan dekorasyonda her oda ve alan için geçerlidir. Mutfaklarda kullanılacak olan tabloların ise kesinlikle mutfak ile alakalı olan meyve ve çiçek gibi ürünler ile tasarlanmış olması gerekir.

italyan-mutfaklar-8

italyan-mutfaklar-9

italyan-mutfaklar-10

italyan-mutfaklar-11

italyan-mutfaklar-12

italyan-mutfaklar-13

italyan-mutfaklar-14

italyan-mutfaklar-15

İtalyan mutfak tasarımları dâhilinde kullanılacak olan diğer aksesuarlar içinde baharatlıklar, çiçekler, ahşap sepetler ve yün iplikler ile süslenmiş olan şarap şişeleri yer almaktadır. Bu tarz dekorasyon ürünleri tüm İtalyan mutfak stillerinde yer alır ve vazgeçilmez öğelerindendir. İtalyan tarzı mutfak modellerinin içinde kendini belli edecek olan öğelerin ve renklerin seçilmesi gerekmektedir. Örneğin; kırmızı baharatlık, hasır içinde zeytinyağı şişeleri, hasır içinde şarap şişleri, demir içinde var olan baharatlıklar, ahşap baharatlıklar, klasik ve düz fincanlar

italyan-mutfaklar-16

italyan-mutfaklar-17

İtalyan mutfak modelleri konusunda küçük olan aksesuarlarda dikkate alınmalıdır. Ülkeyi temsil edilecek olan tabak modelleri, zeytinyağı şişeleri, minik çiçekler ve yapay zeytinler kullanılmalıdır.

italyan-mutfaklar-18

im001814

Özellikle sebzeler ve zeytinyağı ile hazırlanmış olan özel şişelerin kullanımı ocak yayında ve mutfak raflarında yapılması gerekir.

im001816

im001817

İtalyan mutfak modelleri konusunda en dikkat çeken detay ocak üstünde kullanılan desenli ve renkli taşlardır. Klasik stilininden ve eski dönem çizgilerinden hiçbir şey kaybetmeden dekore edilmesi şarttır. Bu alanda kullanılacak olan bej rengi tam anlamı ile İtalyan tarzına uyum sağlar.

im001818

im001819

Zemin kaplaması eski dönemlerden kalma çizgiler taşımalıdır, bej, açık capuccino ve koyu kahve oldukça uygun olan zemin kaplama rengidir.

italyan-mutfaklar-24

İtalyan ev dekorasyonu ve mutfak dekorasyonu konusundan kullanılacak olan mobilyaların ahşap olması en önemli olan detaylar içinde yer alır. Ahşap mobilyalardan oluşturulacak olan farklı kombinasyonlar ve ahşap desenlerin tonlamaları yapılabilir. İtalyan mutfak için sadece ama sadece doğal ahşap ve doğal taş kullanımı yapılmalıdır.

italyan-mutfaklar-25

Ahşap mobilya seçimlerini en güzel beyaz ile kombine edilir. Beyaz yoğunluklu bir mutfak modeli ortaya çıkartmak adına ahşap çizgileri ve tonları kesinlikle kullanmak gerekir. Bu tarz mutfaklarda kullanılacak olan armatürler, mutfak aksesuarları, davlumbazlar ve zemin taşları kesinlikle geçmiş dönemden günümüze gelmiş olan bir görüntüde olmalıdır.

italyan-mutfaklar-26

italyan-mutfaklar-27

italyan-mutfaklar-28

italyan-mutfaklar-29

italyan-mutfaklar-30

italyan-mutfaklar-31

İtalyan tarzı mutfak modelleri konusunda aydınlatma da dikkat edilmesi gereken detaylar içinde yer alır. Klasik lambalar, avizeler, aplikler ve kristal avizeler ortam ile en iyi şekilde simüle edilmelidir. Duvar lambaları ve masa lambaları kullanılacak olan diğer aksesuar modelleri ile kombine edilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...