• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Fayanlarında Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak fayans çeşitleri konusunda mutfağın büyük ve küçük olması oldukça önemlidir. Yapılacak olan seçimlerde araştırma yapılmalıdır.

Mutfaklar için Fayans Seçimi

Mutfaklar evlerde özellikle ev hanımlarının en sık vakit geçirdikleri alanlar içinde yer alır. Bundan dolayı ve görselliğinin hoş olmasından kaynaklı olarak dekorasyonun kullanılacak olan mutfak fayans çeşitleri de en düzgün şekilde seçilmelidir. Mutfağın işlevsel olması ve görsel açıdan güzel olması bayanların mutlu olmasına da olanak sağlar. Mutfakların en doğru şekilde dekore edilmesi ve aydınlatılması ferah ve konforlu alanların oluşmasına olanak sağlar. Duvarları ve aydınlatması doğru olan mutfaklarda ailece kaliteli zamanlar geçirilir. Kaliteli zamanları yaratmak ve güzel görünümlere sahip olmak için duvar fayansları ve dolap ile tezgâh arası fayansları en uygun şekilde kullanılmalıdır.

im001762

Mutfak fayans çeşitleri konusunda çarpıcı görünümler ve farklı stiller ortaya çıkarmak gerekir. Özellikle siyah ve beyaz damalı şekilde döşenmiş olan zemin fayansları modern mutfak dolapları ile bir araya getirilebilir. Bu tarz fayans modellerine akrilik ve parlak olan mutfak dolapları uygun olacaktır. Bu tarz fayans modelleri ile country tarzındaki mutfak dolapları da rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle country tarzı mutfak modelleri ile birleştirilen damalı fayans modelleri şık ve ilgi çekici görüntülerin elde edilmesine olanak sağlar.

im001763

mutfak-fayans-cesitleri-3

mutfak-fayans-cesitleri-4

Mutfak duvar fayansları çeşitleri konusunda sade bir görünüm yaratmak istiyorsanız minimalist ve modern tarzı kullanmak gerekmektedir. Süslemesi olmayan, keskin hatlara sahip, parlak yüzeyli ve nört renkli olan modeller modern görünümlü olan sade görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar.  Bu tarz mutfaklara hareket katmak isterseniz kesinlikle geometrik olan mutfak aksesuarları ve mutfak eşyaları tercih edilmelidir. Mutfak duvar fayansları çeşitleri konusunda duvarlarda, tezgâh üstünde bulunan duvarlarda ve zemin döşemelerinde aynı olan fayans modellerinin kullanılması mutfakların daha modern görünmesine olanak sağlar.

mutfak-fayans-cesitleri-5

mutfak-fayans-cesitleri-6

im001764

Mutfaklarınızın havasını ve tarzını değiştirmek istiyorsanız kesinlikle fayanslar konusundan değişiklik yapmanız gerekmektedir. Mutfak fayans çeşitleri konusunda yapılacak olan değişiklikler mutfağın havasını tamamen değiştirecek olan unsurlar içinde yer alır. Mutfak fayanslarının renkli ve desenli olması tamamen dekore edilmesinden daha az maliyete sahiptir. Karışık desenli modeller ve eski dönemlere ait olan modeller farklılık katmaya ve direk olarak dikkat çekmeye yardımcı olacaktır.

mutfak-fayans-cesitleri-9

mutfak-fayans-cesitleri-10

mutfak-fayans-cesitleri-11

mutfak-fayans-cesitleri-12

mutfak-fayans-cesitleri-13

im001765

Açık renkli ve düz olan mutfak dolapları ile beraber koyu renkli duvar boyalarının meydana getirmiş olduğu kontrast mutfaklara her daim hareket katar. Bu hareket kullanılacak olan fayans modelleri ile kesin olarak desteklenmelidir. Mutfak duvarların yapılacak olan oynamalar oldukça ilginç ve farklı ortamların yaratılmasına olanak sağlar. Mutfak duvar fayans çeşitleri bu anlamda detaylı şekilde incelenerek seçilmelidir.  Mutfak duvar fayansları çeşitleri için fiyatlar açısından yapılacak olan araştırma ile uygun maliyetler ile yapılabilmektedir.

im001766

mutfak-fayans-cesitleri-16

mutfak-fayans-cesitleri-17

im001767

im001769

Mutfak dekorasyonu konusunda tek tek malzeme seçmek yeterli olmaz. Dolap, mutfak fayans çeşitleri ve aksesuarlar aynı zamanda seçilmelidir. Bu ürünlerin birbirleri ile uyum içinde olması gerekmektedir. Özellikle seçilecek olan fayans modelleri ortamın tamamen değişmesine olanak sağlar. Fayans ile alakalı olan seçimlerde var olan örneklerin incelenmesi, fikir edinilmesi, yaratıcı tasarımların ortaya çıkartılması ve buna göre dekorasyon yapılması önemli olan detaylar içinde yer alır.

mutfak-fayans-cesitleri-8

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...