• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Gergi Asma Tavan Modelleri Nelerdir ve Odalarda Nasıl Kullanılmalıdır?

Gergi tavan asma tavan çeşitleri farklı tasarımları ile özel efektlerden meydana gelen bir ortam yaratmak için kullanılabilir. Bu tarz uygulamalar alana şık ve zarif bir hava katmaya da olanak sağlayacaktır.

İçerik
  1. Gergi Asma Tavan Modelleri ve Ev Dekorasyon Örnekleri
  2. Oturma Odasında Kullanımı
  3. Yatak Odasında Kullanımı

1Gergi Asma Tavan Modelleri ve Ev Dekorasyon Örnekleri

resim-5977

resim-5978

resim-5979

resim-5980

Gergi tavan asma tavan modelleri farklı tasarımları ile özel efektlerden meydana gelen bir ortam yaratmak adına kullanılabilir. Gergi asma tavan modelleri oldukça popüler ve sık şekilde tercih edilmektedir. Ofislerde, iş yerlerinde, evlerde, apartmanlarda ve daireler özellikle 3 D gergi tavan modelleri ile şaşırtıcı mekânlar yaratmak mümkün hale gelmektedir. Gitgide daha popüler olan streç yani asma tavan 3d modelleri kendinden dengelenmiş zeminler ve duvar panelleri aynı etkiye sahiptir. Kapalı alanı daha canlı tutarlar, sınırları zorlar, zevkli alanlar ile şaşkına çevirebilirler. Gergi asma tavan modelleri seçiminde dikkat olmak gerekir. Dikkat edilecek olan noktalara uyulduğu zaman şık, huzurlu, modern, lüks, sade ve istenilen şekilde bir ortam yaratmak mümkün hale gelir. Ayrıca evin genel dekorasyonu ve alanın genişliği de bu konuda çok önemlidir. Gergi asma tavan modelleri için yapılacak olan tasarımları daha önceden incelemek ve bunları inceledikten sonra gerekli uygulamaya karara vermek gerekir. Gergi asma tavan modelleri fiyatları da modellere ve kullanılacak olan malzemenin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Kalitesi ve işçiliği fiyatı etkileyen en önemli faktördür.

2Oturma Odasında Kullanımı

resim-5981

resim-5982

resim-5983

resim-5984

resim-5985

Oturma odaları ev içinde yaşayan kişilerin en çok vakit geçirdiği alanlardır. Kişilerin ve gelen misafirlerin ağırlanma alanları bu kısımlardır. Oturma odalarında koltuk, kanepe, yumuşak dokulu yastıklar, aksesuarlar ve diğer ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler ile gergi asma tavan modelleri çeşitleri ile uyum içinde olmalıdır. Oturma odasının genel yapısında bulunan renkler ile gergi asma tavan modelleri kesinlikle uyum içinde olmalıdır. Oturma odasında genelde leylak, kahverengi, yeşil ve parlak renklerin seçimi oldukça önemlidir. Çünkü bu renkler bu alanların daha yaşanılır hale gelmesine olanak sağlar. Bu sayede huzurlu, mutlu ve modern ortamların yaratılmasına da olanak sağlanır. Oturma odaların ve diğer odalarda gri ve beyaz renklerin seçilmesi gergi tavan asma modellerinin daha net şekilde belli olmasını da sağlayacaktır. Kahverengi, şeftali, beyaz, mercan, sarı ve yeşil ışık oturma odasında ilginç bir kombinasyonları ortaya çıkartır. Bu tarz renkler kişileri rahatlatır, hem de yüksek düzeyde enerji verir. Enerji vermesinin yanı sıra yorgun gelen kişilerinde dinlenmesine olanak sağlar. Her insan hoş ve huzurlu ortamlarda dinlenmeyi ve bu ortamlarda vakit geçirmeyi sever. Bundan dolayı gergi asma tavan modelleri seçimlerinde dikkatli olmak gerekir. Ayrıca oturma odaları için seçilecek olan bu ürünlerin fiyatları da değişim gösterir. Fiyatların değişmesi konusunda birçok faktör etkilidir. Bu faktörlerin dikkate alınarak hareket edilmesi gerekmektedir.

3Yatak Odasında Kullanımı

resim-5986

resim-5987

resim-5984

Yatak odalarında seçilecek olan gergi tavan modelleri ve renkleri tamamen sakinleştirme özelliği ve uyku getirici özelliği olmalıdır. Bu etkilere sahip olması için gergi tavan modellerinde kullanılacak olan renklerin pastel ve sakin tonlardan seçilmesi gerekir. Bu tarz renk seçimleri içinde ışıklı mercan, soluk yeşil, lila, açık pembe renk, gri, bej gibi seçimlerin yapılması gerekmektedir. Bu renkler yapılarından kaynaklı olarak sakinleştirme özelliğine sahiptir. Yatak odalarında özellikle siyah ve kırmızı renklerinin tonlarının kullanılmaması da önerilmektedir. Ayrıca yatak odası gibi uyuma amacı ve dinlenme amacı ile kullanılan odalarda Dijital Baskı gergi tavan uygulaması tercihi de yapılabilir. Dijital Baskı gergi tavan uygulaması tercihi oturma odalarında ve koridorlarda kullanılması gerekir. Bu alanlarda kullanılacak olan fotoğraf baskılı modeller daha şık ortamlara olanak sağlar. Ayrıca yatak odalarında kullanılacak olan geri asma tavan modellerinde siyah ve kırmızı rengin seçilmesi kötü ve yorgun bir uyku vakti geçirmenize olanak sağlayacaktır. Ayrıca gergi tavan modellerini nerede kullanırsanız kullanın istediğiniz fotoğraf ve resim baskısını kullanma olanağınız bulunmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...