• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Salon İçin Gergi Tavan Modelleri Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salon için uygulanacak olan gergi tavan modelleri için özellikle odanın genel dekorasyonuna dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede Osmanlı, 3 D ya da farklı karakterlerde dekorasyon yapabilirsiniz.

İçerik
  1. Salon İçin Gergi Tavan Modelleri ve Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
  2. Sık Kullanılan Çizgiler
  3. Modern Teknolojik Çizgiler

1Salon İçin Gergi Tavan Modelleri ve Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon tavan dekorasyon modelleri içinde bulunan gergi tavan aslında bir asma tavan çeşididir. Genelde bilinen asma tavan modellerinden daha basit ve daha esnek bir uygulama türüdür. Alüminyum olan profillerin arasına gerilecek olan PVC mebranların uygulama işlemleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu uygulama aslından tavan dekorasyon kapsamında ilk uygulanan modeller içinde yer alır. 2014 senesinden geliştirilen gergi tavan dekorasyon modelleri bu seneden sonra evlerde yerini almaya başlamıştır. Salon tavan bölümüne yapılacak olan gergi tavan uygulaması kolay şekilde temizlenme, ısı ve ses izolasyonu sağlama ve yanmaya karşı dayanıklı olmasının yanında görsel anlamda da oldukça güzel bir ortama sahip olmaya olanak sağlar.

Gergi tavan modelleri kumaşa benzemekte olan özel üretim malzemesinden yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde evlerinizi herkese hayran bırakmanın yanı sıra görsel bir şölen de meydana getirebilirsiniz.

Özellikle klasik odalar için yapılan uygulamalar

resim-5408

Salon tavan kısmının tamamında, isteğe göre sadece asma tavan kısmında bu uygulmayı kullanarak farklı alanlar yaratabilirsiniz.

resim-5409

resim-5410

resim-5411

Uygulama öncelikli olarak Avrupa bölgesinde kusuru olan tavanların saklanması amacı ile ortaya çıkartılmıştır. Zaman içinde geliştirilmesi dekorasyon konusunda daha şık ve lüks bir görünüm kazanmıştır.

resim-5412

Salon tavan bölgesi dışında her yere uygulanma özelliği bulunan bu uygulamanın farklı desen ve renk seçenekleri mekânların güzelleşmesine de olanak sağlar. Yani cezp edici özelliği bulunur.

resim-5413

resim-5414

Yapılacak olan işlemde kullanılacak olan ışıklandırma oldukça önemlidir. Tavanın şıklığının tam olarak ortaya çıkmasına olanak sağlar.

2Sık Kullanılan Çizgiler

Osmanlı  Modelleri

resim-5415

resim-5416

Salon gergi tavan modelleri içinde bulunan Osmanlı modelleri dekorasyon konusunda sadece evlerde değil farklı mekânlarda da sık şekilde kullanılabilir. Evlerinizin ya da işyerinizin klasik çizgileri bulunuyorsa bu tarz bir dekorasyon şeklini tercih edebilirsiniz. Modelleri istediğiniz her türlü Osmanlı motifine uygulanabilmektedir.

resim-5417

resim-5418

Bu uygulamanın kullanılacağı evlerin genel dekorasyon modelleri oldukça klasik bir yapıya sahip olmalıdır. Spor dekore edilmiş olan bir evin içinde bu tarz modellerin kullanılması hoş olmayan bir dekorasyonu ortaya çıkartır.

3 D Gergi Modelleri

Üç boyutlu modeller de diğer modeller gibi kullanımı oldukça kolay olan uygulamalardır. 3 D gergi tavan sisteminde mutlaka aydınlatmaya öncelikli olarak dikkat edilmesi gerekir. Yapılacak olan tavan sistemi dekorasyon modelleri kapsamında odanın genel döşemesine dikkat edilmesi gerekir. Klasik bir salon içinde 3 D modeller fazlasıyla sırıtır.

resim-5419

resim-5420

resim-5421

resim-5422

Geometrik şekiller, farklı desenler yani gergi tavana dekorasyon modelleri konusunda kesinlikle dümdüz bir kullanım yapılmamalıdır. Özellikle evlerini spor bir çizgi ile döşeyen kişiler 3d çizgileri tercih edebilir.

resim-5423

resim-5424

Bu uygulamalar oturma odası, salon, yatak odası ve koridor tarzında alanlara uygulanabilir. Özellikle çiçek motifli olan modelleri dekorasyon konusunda koridorda kullanılabilir.

3Modern Teknolojik Çizgiler

resim-5425

resim-5426

resim-5427

Modern teknolojiler sayesinde tasarı olanakları da geliştirilmiştir. Orijinal boyutu küçük olan bir ağaç modelinin teknoloji sayesinde 3 boyutlu bir hal alabilir. Bu uygulamalar özellikle banyo, iş yeri, hamam, koridor tarzında alanlarda kullanılır. Yapılacak olan işlemler odanıza ya da işyerinize parlaklık ve renk doygunluğu katabilirsiniz.

resim-5428

resim-5429

resim-5430

Manzara baskı uygulaması salonların daha şık ve ferah olmasına da olanak sağlar.

resim-5431

resim-5432

Bu tarz uygulamalar çevre dostu ve suya dayanıklı olan malzemelerden üretilir. Desen aralıkları sınırsız olduğu için kendi istediğiniz ve ev içinize uygun olan bir deseni siz tercih edebilir ya da seçerek uygulanmasını isteyebilirsiniz.

resim-5433

 

Mutfak gibi alanlar için uygulama yapılacaksa natürmortlar ve meyve seçimleri yapılabilir. Bir gencin odasına, oturma odasına, ofise ünlü sanatçılar tarafından hacimli soyut resim imitasyon freskleri ve tablolar uygun olacaktır. Deniz, okyanus veya yıldızlı gökyüzü boyalı 3 D efekti yatak odası için sık şekilde tercih edilmektedir. Ama çizgi film karakterleri, renkli kelebekler ve hayvanların görüntü ile kreş ahenkli bir görünüm kumaş türüdür. Bu tarz modeller çocuk odaları ve çocuk gündüz bakım evleri içinde oldukça uygundur. Uygulamanın kesinlikle bu konuda usta olan kişiler tarafından yapılması uygun olacaktır.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...