• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Alçıpan Asma Tavan Modelleri Ev İçine Nasıl Uygulanmalıdır?

Alçıpan asma tavan uygulamalarında ev içindeki odanın büyüklüğü, şekli, dekorasyonu, eşyaların modelleri ve kullanılan aksesuarların hepsi dikkate alınmalıdır. Bu sayede şık mekanlar elde edilir.

İçerik
  1. Alçıpan Asma Tavan Modelleri ve Ev Dekorasyonu Örnekleri
  2. Çok Seviyeli ve Kombine Tavanlar

1Alçıpan Asma Tavan Modelleri ve Ev Dekorasyonu Örnekleri

Alçıpan asma tavan modelleri güzel bir dekorasyon örneği olmanın yanı sıra ses, yalıtım ve odadaki pürüzleri kapatmak adına da oldukça mükemmel sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar. Renkleri,  düz, geometrik ve farklı desenleri, şaşırtıcı ışıklandırmaları ile bir odanın dekorasyonu konusunda katkı sağlamaktadır. Odanın şekli, genel dekorasyonu, odada kullanılan aksesuarlar ve tavanın yüksekliği alçıpan asma tavan modelleri konusunda önemli olan faktördür. Bu uygulamanın yapılmasında önemli olan diğer bir etkende renk seçimidir. Renk seçimi insanların psikolojisini doğrudan olumlu ya da olumsuz etkileyen bir faktördür.

resim-5650

resim-5651

resim-5652

resim-5653

Odalarda en çok tercih edilen ve insan psikolojisini etkiyen renkler içinde;

Kırmızı; kırmızı büyük olan odalar için olan alçıpan asma tavan modelleri kapsamında kullanılır.

resim-5654

Yeşil; yaşamın ve doğanın rengidir. Yatak odasında bulunan tavan için bitkisel tonları, hafif, narin ve şık bir ortam yaratacaktır. Ev içinde bulunan diğer odalarda da kullanılabilir ama en uygun yatak odası içindir. Yeşil renk özellikle akustik ve spot ışıklar ile tasarlandığı zaman sabahları neşe ile kalkmanıza yardımcı olacaktır. Yeşil renk insan psikolojisi olumlu şekilde etkileyen renkler içinde yer alır.

resim-5655

Sarı; alçıpan asma tavan modelleri özellikle yatak odaları için ideal olan bir renktir. Konut dışında ofisler ve iş yerleri içinde kullanılabilir. Odalarda kullanılacağı zaman ışıklandırma ile desteklenmelidir. Özellikle çocuk odalarında sık şekilde tercih edilir.

resim-5656

Mavi;  özellikle ev içinde bulunan salon, koridor ve yatak odası alanlarında en mükemmel asma tavan dekorasyon modelleri için kullanılabilir. Mavi ile kullanılacak olan diğer renklere dikkat edildiği sürece şık, modern, lüks ve ferah bir ortam meydana getirilebilir.

resim-5657

resim-5658

resim-5659

resim-5660

resim-5661

resim-5662

alçıpan asma tavan modellerini ortaya çıkartacak olan en önemli detay ışıklandırmanın doğru şekilde yapılmasıdır. Özellikle LED spot ışıkların kullanılması bu konuda garanti bir çözüm sunar. Popüler bir tasarım olmasını ve herkesin bunu fark etmesini isterseniz kesinlikle spot ışıklandırma kullanmanız gerekir. Ayrıca spot ışıklara ek olarak iç kısmına neon ışık da ekleyebilirsiniz.

2Çok Seviyeli ve Kombine Tavanlar

Çok Seviyeli ve Düz Tavanlar

Düzeyli olan tavanlar, modern iç mekânlardaki yaygınlığı ile sadece estetik hususları neden olur. Bunun için duvarlarında asa tavanlar ile destekli şekilde olması gerekir. Bir mutfak, salon, oturma odası veya yemek alanlarında günışığı koridor, alçıpan dışbükey şekil veya kartonpiyer yapılmış bir tavan ile inşa edilmişse arka kısımda aydınlatma yoluyla vurgulanabilir.

resim-5663

resim-5664

resim-5665

resim-5666

resim-5667

 Mimari bir bakış ile ev içindeki odaları dekorasyon etmek isterken tavanda bulunan sorunlarının üzerini kapatarak pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.  Asma tavan sistemleri her daim odaların genel ortamını değiştirmek adına kullanılmalıdır.

Kombine Tavan

Kombine tavan modellerinde farklı teknolojilerin kombinasyon yapıldığını görebilirsiniz. Özellikle salon ve mutfak gibi alanlarda sık şekilde tercih edilir. Kombine tavan sistemleri akustik ve farklı yapıları ile de dikkat çeker. Ev içinde salonda kullanılacak olan kombine asma tavan sistemleri büyük bir odayı harkülade bir alana çevirebilir. Ayrıca stüdyo dairelerde duvarlar ile birlikte kombine edilmelidir.

resim-5668

resim-5653

resim-5670

resim-5671

resim-5672

resim-5673

Kombine tavan modellerinde en fantastik aydınlatmaları meydana getirebilirsiniz. Lambalar farklı seviyelerde sabitlenebilir. Bu şekilde kesişecek olan ışık ışınları inanılmaz güzel bir gösteri oluşturur. Vernikli yüzey gerilimi tavan mükemmel benzersiz bir bileşimini oluşturmak ışık ve hatta sıradan bir ampul yansıtmaktadır. Buna ek olarak kombine tavan sistemi sayesinde sofistike renk paletleri oluşturma imkânınızda bulunmaktadır. Her düzeyde tek parlak renkli bir boya ile boyanabilir. Bu tarz dekorasyonun yapılmasında önemli olan modellerin ve tasarım örneklerinin en detaylı şekilde incelenmesidir. Ayrıca ev içinde kullanılacak olan odaya yakışıp yakışmayacağı da bu anlamda önemlidir. Yapılacak olan her türlü uygulamadan önce tüm detaylar ve asma tavan ile alakalı tüm incelikler araştırılmalıdır. Tüm bilgiler sağlandıktan sonra gerekli. Olan dekorasyon ev içinde ya da farklı bir alana kolay şekilde yapılabilir. Ayrıca fiyatlandıra yapılacak olan ek sistemlere göre değişir. Bunun için ek sisteler konusunda da detaylı bir araştıra yapılmalıdır. Fiyatları firmalara göre de değişir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...