• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

İğne Oyası ve Tığ Örneklerinde En Güzel Havlu Modelleri

İğneyle kuyu kazmak dedikleri şeyin tam karşılığı iğne oyasıdır. Her konuda yeteneklerinin gösteren ev hanımları yaptıkları el işleri ile çoğu zaman ev ekonomis

İçerik
  1. İğneden Mutfak Havlusu
  2. Mutfak Havlusu Tığ oyaları
  3. Mutfak Takımı İğne Oyası

1İğneden Mutfak Havlusu

Her konuda yeteneklerinin gösteren ev hanımları yaptıkları el işleri ile çoğu zaman ev ekonomisine katkı sağlarken, bazen de kızları ve oğulları için değişik çeyiz ürünleri ortaya çıkarırlar. Bu çeyiz ürünlerinin en çok beğenilenleri arasında birinci sırayı iğne oyalı havlular, örtüler, yazmalar gelir. Öyle her yiğidin harcı değildir iğne oyası işlemek sabır ve zaman gerekli iki malzemedir. Biraz da emek olunca ortaya çok güzel işler çıkıyor. Mutfak havlusu iğne oyaları rengârenk görüntüleri ve duruşları ile mutfaklarda hoştan öte emekli bir görüntü yaratıyor. İğne oyasından mutfak havlularının ucunun üst kısımlarına da genellikle kurdele oyası süslemesi yapılıyor. Bu şekilde havlular sadece teşhir için kullanılıyor.
2016 yılının en çok tercih edilen iğne oyası modelleri portakal çiçeği ve nilüfer çiçeği desenli olanları. Beyaz, yeşil ve sarı renklerinin dans ettiği bu modeller bulundukları ortamlarda pozitif bir hava estiriyorlar. Önceleri sadece uç kısımlara küçük çiçekli modeller olarak tasarlanan iğne oyaları, artık uç modellerinin üst kısımlarına büyük çiçekli modeller ile kombin yapılıyor. Özellikle turuncu ve yeşil renklerin kullanıldığı bu modeller son derece şık ve gösterişli bir hava yaratıyor. İğneden mutfak havluları yapımı için gerekli olan sadece iğne ve iplik.

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-2
mutfak-havlusu-iğne-oyalari-3

İğneyi gerektiği gibi kullanabilmek için önce farklı bir bez parçası üzerinde alıştırmalar yapmak gerekiyor. Bu alıştırmalar doğrultusunda el iğne kullanmaya alışır ve sonra istenilen model için değişi çalışmalar yapılır.

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-4

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-5

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-6

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-7

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-8

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-9

2Mutfak Havlusu Tığ oyaları

Mutfak havlusu tığ oyaları kolay olmakla birlikte yine oldukça fazla emek isteyen bir iştir. Yapım aşamaları daha kolay ve yapım süresi daha kısadır. Mutfak havlusu oyalarının oldukça enli modelleri mevcuttur. Bu modelleri yapabilmek için deneyimli ya da sabırlı olmak gerekir. Nihayetinde küçük küçük ilmeklerin büyütülmesi zaman alan bir işlemdir. Mutfak havlu oyaları genellikle kullanım için eğil teşhir için kullanılır. Bu kadar emekli bir işin üzerine el silmek de doğru bir davranış olmaz zaten. Amaç mutfaklarda süslü ve samimi bir ortam yaratmaktır. Mutfak havlusu iğne örneklerini görmek isteyenler iğne oyası mutfak havlularım şeklinde arama motorlarına yazarak en güzel modellere görsellerden ulaşabilirler.

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-10

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-11

3Mutfak Takımı İğne Oyası

Mutfak takımı iğne oyaları genellikle beyaz parçalar üzerine yapılıyor. Bu takımın daha havalı ve asil görünmesini sağlıyor. Beyaz kumaş üzerine farklı renk desen uygulamaları da yapılabiliyor. Bu tür işlemeler genellikle mutfak dolaplarına uygun olarak tasarlanıyor. Mutfak takımı iğne oyası modelleri ile bazen kurdele nakışı kombini yapılıyor. Mutfak peçetelerinin köşe kısımlarına kurdele nakışı yapıldıktan sonra küçük çiçekli iğne oyası modelleri tercih ediliyor. peçete üzerine bir işleme yapılmayacaksa köşeli iğne oyası yapılıyor. Yani orta kısmı büyük çiçekli ve iki yanı küçük çiçek ve yapraklar ile süslenmiş modeller tercih ediliyor. peçete köşelerine bu şekilde dikilen iğne oyaları son derece zarif bir duruş sergiliyor. Özellikle masa örtüsü kenarlarında mor ve pembe gibi canlı renkler tercih ediliyor. Bu parçalar mutfağı gösteren ve çeyiz parçalarını öne çıkaran teşhir parçaları oluyor.

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-12

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-13

mutfak-havlusu-iğne-oyalari-14

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...