• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Dekoratif Havluluk Modelleri ve Mutfak Havlu Asma Yerleri

Dekoratif bir şekilde hazırlanan mutfak havluluk modelleriyle birlikte kâğıt havlu tutucu modelleri de bir trend haline gelerek kullanıcıları memnun etmektedir.

İçerik
  1. En Güzel Mutfak Havluluk Modelleri
  2. Kâğıt Havlu Tutucu Modelleri

1En Güzel Mutfak Havluluk Modelleri

mutfak-havluluk-2

Dekoratif mutfak havluluk modelleri ile mutfaklarınızda havlu kullanmayı çok daha fazla seveceksiniz. Mutfaklarda dekorasyon oldukça önemlidir. Mutfağınız eğer küçük ise ve sizin de genişletme imkanınız yoksa elde bulunan mevcut alanı daha kullanışlı bir hale getirmek için bazı dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyulacaktır. Bu fikirleri kendi mutfaklarınızda uygulayarak mutfağınızı en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

mutfak-havluluk-3

mutfak-havluluk-4

mutfak-havluluk-5

Örneğin beyaz renk, mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterir. Küçük mutfakların dekoratif anlamda büyük görünmesi için yapılması gereken ilk şey renk tercihidir. Bu renk sayesinde mekan olduğundan daha büyük görünür. Eğer çiğ beyaz rengi sevmiyor iseniz, mutfakta kullanacağınız raf, mutfak askısı vb. diğer küçük aksesuarları renkli kullanabilirsiniz. Dekoratif bir mutfak için aydınlık her daim mühimdir.

mutfak-havluluk-6

mutfak-havluluk-7

mutfak-havluluk-8

Eğer mutfağınızın küçük bir penceresi varsa ve bu pencereden de yeterince ışık alamıyor ise, mevcut mutfak alanınız olduğundan da küçük görünecektir. Sizler de bu durumda yeterli aydınlatmalar ile mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Örneğin tavanda avize değil de spot ışıklar kullanırsanız daha aydınlık bir mutfağa sahip olabileceksiniz. Mutfağın duvarlarını da verimli kullanmak gerekir. Mutfak duvarlarından da fazlası ile faydalanılabilir. Mesela raflar yardımı ile mevcut olan saklama alanları arttırılabilir.

mutfak-havluluk-9

mutfak-havluluk-10

mutfak-havluluk-11

2Kâğıt Havlu Tutucu Modelleri

mutfak-havluluk-12

mutfak-havluluk-13

Rafların dışındaki askılar ile sürekli kullanılan eşyaları bu askılarda bulundurarak, hem alandan hem de zamandan tasarruf edilebilir. Küçük mutfak dekorasyonları yapılırken, rafların kötü bir depo görüntüsü oluşturmasının önüne geçmek için küçük saksılara mutfaklarda kullanılabilecek reyhan, nane, maydanoz gibi taze bitkiler ekilerek görünümlerinden ve güzel kokularından faydalanılabilir. Mutfaklarda kullanılmayan alanları da işlevsek dolaplar haline getirebilirsiniz. Çünkü dekore ederken amaç, her alanı daha verimli bir şekilde kullanmaktır.

mutfak-havluluk-14

mutfak-havluluk-15

mutfak-havluluk-16

mutfak-havluluk-17

Bu dolaplar ile mutfakta kullanılmayan alanlara uygun dolaplar yaptırarak hem eşyalar için saklama alanı açılmış olur hem de o alanları kullanmış olursunuz. Yine kullanımı az, küçük mutfaklarda kurtarıcı olarak modüler mobilyalar vardır. Bunlar sayesinde mutfaklar daha etkin bir şekilde kullanılabilir. Küçük bir mutfak dekore edilirken sabit mobilyalar yerine daha kullanışlı ve daha işlevsel modüler mutfak mobilyaları kullanarak alanı verimli bir hale getirebilirsiniz. Sandalyeler ve masalar için standart ölçülerde olanlarını değil de küçük masa ve sandalyeleri tercih edilmelidir. Böylece mevcut alan da daralmamış olur.

mutfak-havluluk-18

mutfak-havluluk-19

mutfak-havluluk-20

Kapılar da mutfaklar için çok fazla yer kaplamaktadır. Genelde mutfakların içlerine doğru açıldığından dolayı gereksiz şekilde yer ihlal etmektedir. Böyle kapılar, mutfaklardaki yeri daraltıp, mutfakları olduğundan daha küçük bir şekilde görünmesine neden olmaktadır. Kapıların yer aldığı bu gereksiz alanı boşaltmak istiyor iseniz mevcut olan kapıyı söküp, perde kapı ya da ipli kapı monte edilebilir. Mutfak tavanlarınızı kullanmaktan a çekinmemelisiniz.

mutfak-havluluk-21

mutfak-havluluk-22

mutfak-havluluk-23

Tavana monte edilebilecek bazı askılar yardımı ile mutfak araç ve gereçlerinin bir kısmı buraya asılarak hem modern bir görünüm sağlanabilmekte hem de sıra dışı bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Sizler de kendi mutfağınızda bu mutfak dekore modelleri üzerinde uygulanmış fikirleri uygulayarak mutfağınızı olduğundan büyük göstermenin yanında mevcut alanı da verimli şekilde kullanmış olursunuz.

Kendinizi daha iyi, daha farklı ve daha güçlü hissedebilmeniz için dekoratif mutfak ve havluluk modelleri ile tanışıp, kendinizi geliştirebilirsiniz. Havluluk modellerinin her zevke hitap eden şekilleri mevcuttur. Mesela küçük halkalar veya anahtar delikleri şeklinde olanı, askı şeklinde olanları, bank şeklinde olanı, raf şeklinde olanı, demlik şeklinde olanı, ahşap şeklinde olanı gibi şekilleri mevcuttur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...