• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Havluları ve Trend El Yapımı Modelleri

Mutfak havluları, mutfakları süsleyen ve oldukça da kullanışlı olan objelerdir. Renkli ve el yapımı modelleriyle de çoğu zaman dikkat çekmeyi başarmıştır.

İçerik
  1. Mutfak Havlu Modelleri
  2. Nasıl yapılır?

1Mutfak Havlu Modelleri

Mutfaklar için havlular en gerekli malzemelerden biridir. Mutfaklarda kullanabileceğiniz en güzel havlu modelleri hakkında detaylı bilgilere sahip olmak istiyor iseniz havlu örneklerini inceleyerek ipuçları elde edebilirsiniz. Mutfak havluları içerisinde en sevilenleri iğne oyası modelleridir. İğne oyaları her ne kadar zor görünse de aslında istendiğinde sabır ve özen ile yapıldığında çabucak bitirilebilir.

mutfak-havlulari-2

mutfak-havlulari-3

mutfak-havlulari-4

mutfak-havlulari-5

mutfak-havlulari-6

Mutfak havlusu ve havluluk modelleri seçerken titizlikle seçmeniz gerekmektedir. Çünkü sadece bir iğne oyası ile göze güzel görünen bir havlu işleyemezsiniz. Aslında havlunun üzerindeki renkler ve desenler bir insanın saçları gibidir.

mutfak-havlulari-7

mutfak-havlulari-8

mutfak-havlulari-9

mutfak-havlulari-10

Bu yüzden kaliteli havlular ve kaliteli iplikler tercih edilmelidir. Mutfak havlularını ve havluluk modellerini seçmek isteyen her kadın, doğal olarak ilk başta örnekler inceler ve bu örneklerden beğendiği modeli seçer. Daha sonra kendi kafasında buna uygun bir havluluk oluşturup tasarımını tamamlar.

mutfak-havlulari-11

mutfak-havlulari-12

mutfak-havlulari-13

Mutfak havluları, gerek zarif ve şık görünmesi nedeni ile gerekse de gösterişli olması bakımından kadınların her zaman dikkatlerini çeken el işleri arasında yerini almıştır. Özellikle de el işinden hoşlanan bayanlar, bir araya geldikleri zaman hiç şüphesiz iğne oyaları veya havlu kenarlarını konuşacaklardır.

mutfak-havlulari-14

mutfak-havlulari-15

mutfak-havlulari-16

Aynı zamanda sevdikleriniz için de güzel bir hediye olabileceğini düşündüğünüz mutfak havluları, günlük hayatlarınızı da süsleyerek kullanışlı bir el örgüsü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bayanlar mutfaklarına son derece özen göstermektedir. Bu yüzden de mutfaklarında kullandıkları havluların son derece özenli ve güzel olmasına dikkat etmektedirler.

mutfak-havlulari-17

mutfak-havlulari-18

mutfak-havlulari-19

mutfak-havlulari-20

mutfak-havlulari-21

mutfak-havlulari-22

2Nasıl yapılır?

Kendi elleriniz ile güzel bir mutfak havlusu yapmak istiyor iseniz şu araçlara ihtiyacınız vardır: monokrom mutfak havlusu, dantel, dikiş makinesi, makas, kalın ve ince fırça, kumaş boyaları, silikon, çizilmesi için bir kâğıt, viski, karton, küçük bir levha, düğme, kurdele gibi malzemelere gerek vardır.

mutfak-havlulari-23

mutfak-havlulari-24

Öncelikle başlamak için tek renk ütülenmiş bir bulaşık bezi almak lazım. Bu onu oldukça parlak göstermektedir. Daha sonra doku şeritlerini çizmek gerekmektedir. Kumaşlar yıkanıp kuruduktan sonra işleme devam edilir. Boya, yüzeye istenilen şekilde uygulanır ve düz şeritler elde etmek isteniyor ise de tebeşir ya da kalemler ile çizilip gösterilir.

mutfak-havlulari-25

mutfak-havlulari-26

mutfak-havlulari-27

Kumaşı kâğıt altına koyduğunuzdan da emin olmanız gerekir. Sonra kalın fırça alınır ve diğer kumaş için boya daldırılır. Yavaş bir şekilde havlunun boş yüzeyi doldurmaya başlanır. Düz şerit işlemi bittiğinde noktalı çizgiler eklenmeye başlanır. Tebeşir veya kalem yardımı ile noktalı çizgiler tespit edilir. Aynı zamanda havlunuza resim eklemek ister iseniz bunları silikon ve pullar yardımı ile yapabilirsiniz.

mutfak-havlulari-28

mutfak-havlulari-29

mutfak-havlulari-30

Pulları yerleştirebilmek için öncelikle çizmeniz gerekecektir, pullar daha sonra yerleştirilir. Yine resim için patates veya elma gibi meyvelerin damgalarından da yararlanabilirsiniz. Bunların içini doldururken ince fırça kullanmaya dikkat etmeli, boyayı resimden dışarı taşırmamalıyız. En sonunda da kurulanması için havluyu bir yere serip bırakmalısınız. Boyaların ambalajlarında kurumaları için 24 saat beklenilmesi gerektiği yazılmaktadır. Fakat 12 saat de yeterli gelecektir. İşlem sonrasında boya kuruduğunda, eğer havlunuzun ters tarafını beğenmez iseniz buraya astar dikebilirsiniz.

mutfak-havlulari-31

Mutfak havluları ve havluluk modelleri ile mutfaklarınızda havlu kullanmayı çok daha fazla seveceksiniz. Günlük hayatta kullanılan yöntemler arasında en çok iğne oyası modellerinin kullanıldığı da belirtilmektedir. Bu iğne oyalı mutfak havlu modelleri ile hem farklı tasarımlar ile dikkatleri çekecek hem de en güzel havlulara sahip olabileceksiniz. Kendinizi daha farklı, daha iyi ve daha güçlü hissedebilmeniz için mutfak havluları ve havluluk modelleri ile tanışıp, kendinizi geliştirebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...