• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Küçük Mutfak Havlu Örnekleri ve Trend Havlu Yapımları

Küçük mutfak havlu modelleriyle mutfağınızda fark yaratabilir ve çok kolay bir şekilde bu havluları yaparak uzun süreli kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

İçerik
  1. Trend Mutfak Havlu Modelleri
  2. Nasıl yapılır?

1Trend Mutfak Havlu Modelleri

Bayanlar ve mutfaklar için havlular en gerekli malzemelerden birisidir. Mutfaklarda kullanabileceğiniz küçük mutfak havlu modelleri hakkında detaylı bilgilere sahip olmak istiyor iseniz havlu örneklerini ve yapım adımlarını inceleyerek ipuçları elde edebilirsiniz. Mutfak havluları içerisinde en sevilenleri iğne oyası stilleridir.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-2

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-3

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-4

İğne oyaları her ne kadar zor bir görünüme sahip olsa da, aslında istendiğinde sabır ve özen ile yapıldığında çabucak bitirilebilir. Küçük mutfak havlu örneklerini seçerken titizlikle seçmeniz gerekmektedir. Çünkü sadece bir iğne oyası ile göze güzel görünen bir havlu işlenemez. Aslında havlunun üzerindeki desenler ve renkler bir insanın saçları gibidir. Bundan dolayı kaliteli havlular ve kaliteli iplikler tercih edilmelidir.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-5

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-6

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-7

Küçük mutfak havlu örneklerini seçmek isteyen her bayan, doğal olarak ilk başta örnekler inceler ve bu örneklerden beğendiği modeli seçer. Daha sonra kendi kafasında buna uygun bir havluluk oluşturup tasarımını tamamlamak ister. Küçük mutfak havlu örnekleri, gerek zarif ve şık görünmesi nedeni ile gerekse de gösterişli olması bakımından bayanların her zaman dikkatlerini çeken el işleri arasında yerini almıştır.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-8

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-9

Özellikle de el örgülerinden hoşlanan kadınlar, bir araya geldikleri zaman elbette ki iğne oyaları veya havlu kenarlarını konuşacaklardır. Aynı zamanda sevdikleriniz için de güzel bir hediye olabileceğini düşündüğünüz küçük mutfak havluları, günlük hayatlarınızı da süsleyerek kullanışlı bir el örgüsü olarak karşınıza çıkmaktadır. Hanımlar mutfaklarına son derece özen göstermektedir. Bu yüzden de mutfaklarında kullandıkları küçük havluların son derece özenli ve güzel olmasına dikkat etmektedirler.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-10

2Nasıl yapılır?

Mutfak havlusu yapmanın ilk adımı malzemelerin seçimidir. Kullanılacak olan malzemeler şunlardır: bez, iki tane kumaş renk 20×20 cm, düğme, makas, cetvel, kalem, havlu için malzeme ile aynı renk bir iplik, dikiş makinesi.

Tüm havlular için gerek banyo havlusu gerekse de mutfak havlusu için en önemli şart iyi bir nem emiciliğinin olmasıdır. Kumaşların %100 pamuklu olması sağlık ve kalite açısından önemlidir. Bu yüzden mutfaklar için havlu kumaşlar uygundur. Fakat iyi ve ince olmalıdır. Dikimi dikiş makinelerinde daha kolaydır. Aynı zamanda nemi de en güzel şekilde emebilmektedir. Bu yönleri ile de hanımlar tarafından tercih edilen bir kumaş türüdür.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-11

Keten kumaşlar da küçük mutfak havlu modelleri için uygun bir yapıya sahiptir. Dekore edilirken güzel bir görüntü sağlayabilir. Genel olarak boyutu 60×30 cm olarak kabul edilmektedir. Mutfak havlularınızı dikebilmeniz için öncelikle elinizin, el örgüsüne veya el sanatlarına yatkın olması gerekmektedir. Aksi takdirde dikiş işlemi sıkıcı bir hal alabilir ve sonuç kötü olabilir. Dikilen havluları süslemek ister iseniz plastik düğmelerden de yararlanabilirsiniz. Havlu üzerine dantel ile süslemeler, plastik düğmeler ile hayvan resimleri çizmeler havlunuzu daha güzel görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-12

Küçük mutfak havlu örnekleri ile mutfaklarınızda havlu kullanmayı çok daha fazla seveceksiniz. Günlük hayatımızda bayanların kullanılan yöntemler arasında en çok iğne oyası modellerini kullandıkları da belirtilmektedir. Bu iğne oyalı küçük mutfak havlu örnekleri ile hem farklı tasarımlar ile dikkatleri çekecek hem de en güzel havlulara sahip olabileceksiniz. Kendinizi her zamankinden daha iyi ve daha güçlü hissedebilmeniz için küçük mutfak havlu örnekleri ile tanışıp, kendinizi geliştirebilirsiniz.

kucuk-mutfak-havlusu-örnekleri-13

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...