• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Amerikan Mutfak Tasarımlarında Dekorasyon Konusunda Neler Tercih Edilmelidir?

Amerikan mutfak tasarımları konusunda en çok masif mobilya tercih edilir. Ahşap ile masif mobilya oldukça uyumlu bir ikilidir. Bu ikiliyi birçok mutfak alanında görmek ve beğenmek mümkündür.

İçerik
  1. Amerikan Mutfaklar
  2. En Çok Kullanılan Amerikan Mutfak Dekorasyonları

1Amerikan Mutfaklar

Amerikan mutfaklar farklı kültür gelenekleri, estetik tercihleri ve zihni karıştıran modelleri ile sık şekilde tercih edilmektedir. Amerikan mutfak tarzı dekorasyonu özellikle büyük şehirlerde ve yoğunluğun fazla olduğu bölgelerde daha sık kullanılır. Amerikan mutfaklar zaman içinde farklı tasarımları ile karşımıza çıkmaya başlamıştır. Özellikle modern Amerikan mutfak modelleri rahatlık ve konforu bir arada sunar. Zaten salon ile mutfağın bir arada kullanılması için konforun olması çok önemlidir.

resim-5087

resim-5088

resim-5089

resim-5090

Özellikle salon ile birlikteliği ile karşımıza çıkan en güzel Amerikan mutfak modelleri ve takımları tarzı ile uyum ve ahenk içinde olmalıdır. Amerikan mutfaklar da kullanılan dolapları, tezgâhları, masa, koltuk, asma tavan ve genel dekorasyonun hepsinin birbiri ile uyum içinde olması gerekir. Yemek yeme alanı, yemek pişirme alanı ve salon arasındaki uyum ve renklerin kullanımının kesinlikle göze batmaması gerekir. Amerikan mutfaklar, masa, koltuk, asma tavan ve dolapları için seçilecek olan tasarımları konusunda özellikle açık tercih etmek gerekir.

resim-5091

resim-5092

resim-5093

resim-5094

Amerikan mutfaklar da amaç ortak kullanım alanlarını tek bir yaşam alanına çevirmektir. Birleşme arzusu bu tarz dekorasyonlarda önemlidir. Mobilya modelleri konusunda büyük tasarımları tercih etmemek gerekir. Özellikle açık renkler alanın daha geniş gözükmesine olanak sağlar. Ayrıca camlar için kullanılacak olan küçük ve portatif perdeler de darmadağın olan bir görüntünün önüne geçer.

resim-5095

resim-5096

Amerikan mutfak tasarımları konusunda en çok masif mobilya tercih edilir. Ahşap ile masif mobilya oldukça uyumlu bir ikilidir. Bu ikili için kullanılan olan mobilyalar, kanepeler ve sandalyeler odanın ortasında düzenlenmiştir ve mobilya diğer parçaları gibi onlara bağlıdır. Döşemeli mobilya odanın merkezinde yer almaktadır Şömine de sık sık kompozisyonun genel tarzında kullanılır. Odanın ortasında bulunan bu kullanışlı masif tablosu olmadan Amerikan mutfağının tasarımını düşünün, sadece mümkün değildir. Öğle ve akşam Amerikalılar masada oturup yemek odası ya da oturma alanını kullanır.

resim-5097

resim-5098

resim-5099

2En Çok Kullanılan Amerikan Mutfak Dekorasyonları

resim-5100

Bar masa Amerikan tarzında dekore mutfakta çok yaygın bir unsur olarak kullanılır. Ayrıca kolay kullanım için rahat ve ev klasik Amerikan tarzı Kumaşlar önemli bir rol oynar. Döşemeler için, masa örtüleri ve peçeteler için de kullanılır. Özellikle peçete süslemeleri adına gereklidir. Perdelerde ise genelde Roma ve Avusturya güneşlikler ile geleneksel hale gelen lockstitch perdeleri tercih etmek gerekir.

 

 

 

Aydınlatma da iç konforu yakalamak adına dikkat edilmesi gereken unsurlar içinde yer alır.

Amerikan mutfaklar ve solanlar için yumuşak dağınık bir ışık tercih edilmelidir. Aplikler, zemin lambaları ve abajurların yanı sıra küçük masa lambalarını kullanmak da bu tarz mekânlarda oldukça popülerdir. Lüks ve klasik alanları tercih ediyorsanız kesinlikle salon kısmında bu tarz avizeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca mutfak dolapları konusunda klasik seçimler yapmanız gerekir.

 

 

 

Mutfaklarda kullanılacak olan aletleri ve dijital cihazların kullanımında modernlik düşünülmelidir. Bu anlamda son teknolojik cihazları kullanmak en doğru seçim olacaktır. Klasik alanlara sahip olan kişilerde cihazların üst yüzeylerinde kaplama tercih edebilir. Kaplama genelde ahşap renginde ya da mutfak dolapların renklerinde tercih edilmelidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...