• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
 • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
 • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
 • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Ankastre Mufak Dolaplatı ve Mutfak dekorasyonu

Ankastre mutfakların avantajları, dezavantajları, fiyatları ve seçenekleri nelerdir?

İçerik
 1. Ankastre Mutfak
 2. Ankastre Mutfak Avantajları
 3. Ankastre Mutfak Dezavantajları
 4. Ankastre Mutfak Fiyatları

1Ankastre Mutfak

Günümüz dünyasında pratiklik, zaman kullanımı, konfor ve ergonomik yapı büyük önem arz ediyor ve evimizin mutfağında bu istekleri ankastre mutfaklar karşılıyor. Mutfakların daha kullanışlı hale getirilmesi, alanın en verimli şekilde kullanılması, aynı zamanda yemek pişirirken de daha hızlı ve mutlu olunmasını sağlıyor.

-2

Ankastre mutfağın tanımını yapmak gerekirse, evinizin mutfağında, evinize özel olarak tasarlanmış, genel olarak beyaz eşyaların gömülü olmasını amaçlayan, eşyalarınızın dolap içlerinde kullanılması gibi fikirleri içeren, gelişen teknolojiyle kahve makinelerini bile ankastre setler içinde kullanıp yer kolaylığı ve şık görünüm sağlayan ürünlerdir. Özel mutfakları yaptırabilmek için özel ölçülerin alınması gerekir ve genellikle modüler setler halinde kurulumu yapılır.

-3

Kendi beyaz eşyalarınızı ankastre mutfak haline getirebilmeniz için, mutfak tezgahları, fırın, mutfak dolabı gibi mutfak eşyalarınızın profesyonel kişilerin elinden geçmesini sağlamanız gerekir fakat bunun yerine yeni ankastre set almak, hem fiyat açısından, hem kullanışlı olması açısından fayda verecektir.

-4

2Ankastre Mutfak Avantajları

-5

 • Evlerimizi daha kullanışlı hale getirebilmek, özellikle mutfakta çok zaman geçiren kişilerin rahat edebileceği şekilde dizayn edebilmek, oluşturulacak güzel atmasforle daha keyifli zaman geçirebilmek için ankastre mutfaklar tercih edilebilir. Modüler şekilde yerleşimi yapılan ankastre setler, evinizdeki konforunuza da büyük katkı sağlıyor.

-6

 • Ankastre mutfakların tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri de görsel güzelliğidir. Beyaz eşyalarınız, mutfak dolaplarınız, ocak üstü setleriniz, ankastreli setlere yerini bıraktığında, büyük bir görsel uyum sağlıyor ve mutfağınızın daha şık görünmesine olanak veriyor. Özellikle ev hanımların dikkat ettiği bu görsel uyum, ankastre mutfakların ön plana çıkmasını sağladı.

-7

 • Son olarak, çoğu evde küçük yer ayrılan mutfakların, bu küçük yer kullanılarak en büyük verimin elde edilmesi için de başvurmanız gereken seçenek, ankastre mutfaklar. Kalabalık ve karışıklıktan sizleri kurtaran ankastre mutfaklar, aynı zamanda alan israfından da koruyor.

-8

3Ankastre Mutfak Dezavantajları

-9

 • Ankastre mutfakların dezavantajlarının başında fiyatı geliyor. Bir mutfak dizayn edilirken, ayrı ayrı alınan mutfak eşyaları, ankastre mutfaklardan daha düşük bir fiyata geliyor. Eğer evinizin mutfağını kendinize özel dizayn ettirmek, ankastre mutfak seti kullanmak istiyorsanız beklediğinizden yüksek bir ücretle karşılaşabilirsiniz.

-10

 • Kurulumu yapıldıktan sonra, kendi zevkinize göre yer değişikliği yapamamanız da ankastre mutfaklar için bir dezantaj. Mevcut dizilimden sıkılırsanız, ankastre mutfakların hareket ettirilmesi oldukça zor.

-11

 • Ankastre ürünleriniz bozulduğunda, tamir edilebilmesi için genellikle çevre yüzeylerin de etkilenmesi gerekiyor ve bu da tamir masraflarının biraz artmasına sebep oluyor.

-12

Ankastre Mutfak Seçenekleri

-13

Evinize ankastre mutfak yaptırmak istiyorsanız hangi eşyalarınızı bu bağlamda değerlendirebileceğinizi de düşünüyor olmalısınız. Öncelikle ankastre mutfak denildiğinde akla gelen belli başlı mutfak eşyaları; buzdolabı, davlumbaz, fırın, ocak, evye, bulaşık ve çamaşır makinesidir. Fakat bunlara ek olarak günümüzde mikrodalgalar, dondurucular, kahve makineleri, tost makineleri gibi yardımcı elemanlar da ankastre mutfağa dahil edilebiliyor.

-14

4Ankastre Mutfak Fiyatları

-15

Olumlu ve olumsuz yanlarıyla anlattığımız, ne şekilde kullanılacağını açıkladığımız ankastre mutfakların fiyatlarına gelecek olursak, 2014 ve 2015 ankastre mutfak fiyatları, 2016 yılında gelen ankastre mutfağa yoğun ilgi nedeniyle biraz düşük kalıyor.

-16

2016 ankastre mutfak fiyatlarına baktığımızda, sektörün öne çıkan markalarından olan Bosch’da 3’lü ankastre setler 2500-3000 lira arasında. Siemens 3’lü ankastre mutfak setleri de yine 2500 lira civarlarında. Siz yine de karar vermeden önce bu markaları bir araya toplayan Koçtaş gibi yapı mağazalarına gidip fiyat araştırması yapmalısınız.

-17

-18

-19

-20

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (İlk oy sizden olsun)
Loading...