• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Balon Kapak Mutfak Dolapları Trend Modelleri ve En çok Merak edilenler

Balon Kapak mutfak dolapları Günümüzde En çok tercih edilen mutfak dolapları arasında yer alıyor. Balon kapakların çok tercih edilmesinin sebepleri nelerdir ?

Balon mutfak kapakları PVC üzerine yapılan presleme işlemi sonrasında oluşturulan mutfak kapakları olduğundan ötürü fiyat olarak rakiplerine oranla çok daha uygun maliyetlere hesaplanabilir. Aynı zamanda balon mutfak kapakları görüntü itibariyle rakiplerinden çok daha şık bir görünüme sahip olduğu için son yıllarda oldukça tercih edilen mutfak dolapları arasında yer alıyor.

İçerik
  1. Balon Kapakların kurulması
  2. Balon kapak yapımı
  3. Temizlik teknikleri
  4. Balon Kapak Mutfak Dolapları Sağlıklı mı ?
  5. Balon Kapak Mutfak Dolabı Modelleri

1Balon Kapakların kurulması

Balon kapak mutfak dolapları yüzeyleri Avrupa’dan ithal edilmiş ve PVC folyo ile kaplı olduğu için Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı olan bir PVC türüdür. Üzerinde kesinlikle bakteri tutmadığından ötürü son derece rahat bir şekilde temizlenebilir. Kurulumu sırasında PVC istenilen ölçülerde kesilerek CNC yardımıyla uygulanması istenilen bölgeye presleme işlemi sayesinde hızlı bir şekilde yerleştirilir. Ülkemizde ve dünyada balon kapak mutfak modellerinin bu kadar çok tercih edilmesinin altında yatan temel sebep en sağlıklı mutfak mobilyası olarak gösterilmesi neden kaynaklanıyor.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-2

Kurulumu aşamasında PVC tutkalı kullanılır ve PVC tutkalı 55 ile 75 derece sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra tekrardan presleme yöntemi ile folyo üzerine basılarak yapıştırma işlemi ile kurulumu tamamlanır. Binlerce çeşitli renk ve model seçeneğine sahip olması ve beraberinde oldukça ekonomik fiyatlara kurulabiliyor olması balon kapak mutfak dolaplarının Günümüzde en çok tercih edilmesini sağlayan sebepler arasında yer almaktadır. Balon kapak mutfak dolapları binlerce farklı renkte kullanılabildiği için mutfağınızda tamamen kendi istediğiniz ölçülerde ve desenlerde bir atmosfer oluşturma şansına erişiyorsunuz.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-3

2Balon kapak yapımı

PVC üzerine presleme yöntemi ile ve PVC tutkalı ile yapıştırılıyor olması beraberinde uzun dönem bakım gerektirmemesi ne de sağlıyor. Bir kez yaptıktan sonra rutin temizleme işlemlerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmeye devam ederseniz balon kapak mutfak dolabının uzun dönemde sizlere herhangi bir tamirat işlemi çıkarmayacaktır. Piyasada birçok rakip ürün üretilmiş olmasına rağmen günümüzde son kullanıcıların tercih balon kapakların PVC üzerinden preslenerek yapılanlarına olmaktadır.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-4

Müşterilerin balon kapak mutfak dolaplarını PVC üzerine presleme yöntemi ile CNC yardımıyla uygulanmış şeklinde tercih göstermesinin altına yatan en önemli sebep sağlıklı oluşudur. Özellikle de küçük çocukları olan ailelerde balon kapak mutfak modellerinin Sıcak Pres sayesinde uygulanarak oluşturulmuş versiyonları Dünya Sağlık Örgütü tarafından onay aldığı için kullanılmaktadır. Balon kapak mutfak modellerinde Günümüzde en çok tercih edilenler mutfağınızın yapısıyla en uygun versiyon da kendi tasarımınızı da oluşturulabilir. Binlerce renk seçeneğine sahip bir ürün olması bu alanda kendi mutfağınızda tasarlamanız için sizlere muhteşem bir fırsat sunmaktadır.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-5

3Temizlik teknikleri

En kolay temizlenebiliyor olması hem sağlıklı olması balon kapak mutfak dolaplarının kullanım açısından da oldukça basit bir yapıda bulunması tercih ve ilgiyi sürekli olarak arttıran diğer öğeler arasında yer alıyor. Temizlik ve bakım söz konusu olduğunda mobilyalarınız siz gelene kadar Azis çıkartırsa o kadar iyidir. Bu alanda kolay temizlik ve bakım gerektirmeyen bir Mobilya istiyorsanız eğer mutfağınızda kullanacağınız balon kapak mutfak modelleri sizler için doğru tercih olacaktır.

Mutfak balon kapak kullanıldığı zaman kendi Göz zevkinize göre rahatlıkla Mizan edebileceğiniz bir oda haline gelir. Binlerce Ben seçeneğine sahip olması ve aynı zamanda istediğiniz Desenler üzerinden Dizayn edilebiliyor olması mutfağınızın muhteşem bir görüntüye kavuşmasına imkan sağlayacaktır. Mutfağınızı tasarlarken tamamen kendi hayal gücünüze ve ustalığını yeteneklerine bağlı olarak ortaya harika bir atmosfer çıkartabilirsiniz. Sınırsız renk seçenekleri ve model seçenekleri bu alanda sağlıklı olması da göz önünde bulundurulduğu zaman balon kapak mutfak dolaplarının Ülkemizde neden bu kadar çok ilgi gördüğünü açıklayan nedenlerdir.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-7

4Balon Kapak Mutfak Dolapları Sağlıklı mı ?

Balon kapak mutfaklarda kurulurken çalışma yapan ustaların son derece uzman kişilerden oluşması gerekmektedir. Sıcakta PVC silikonlu presleme yöntemi ile uygulanacak olan bu çalışma profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirildiği zaman doğru bir tasarım oluşabilir. Bu alanda başarılı olan kişilerin yapacağı çalışmalar mutfağınızın eksik tasarımı kalmasını veya işçiliğin kötü olmasını sağlayabilir. Profesyonel Ustalar PVC’yi cNC yardımıyla uygun boyutlarda kestikten sonra 55-75 derecelerde PVC silikonunu presleme yöntemi ile uygun tabaka üzerine yerleştirirler. Bu işlem son derece profesyonel bir çalışma gerektirdiği için evinizin dekorasyonunu gerçekleştireceğiniz kişileri uzmanlardan tercih etmenizde sizler için önemli bir artı olacaktır.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-8

Balon kapak mutfak dolaplarının PVC ile preslenmesi esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli PVC nin profile üzerine doğru bir şekilde preslenmesi ve kesilen parçanın uygun boyutlar içerisinde olmasıdır. PVC uygun boyutlar içerisinde kesilmediği zaman malzemeyi dışarı çıkması silikon yüzeyin dışarıya taşması gibi problemler ortaya çıkabileceği için mutfağınızın görüntüsünde bazı aksaklıklar ortaya çıkacaktır.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-9

5Balon Kapak Mutfak Dolabı Modelleri

Balon kapak mutfak modelleri arasında ülkemizde doğru bir şekilde uygulama yapan çok sayıda dekorasyon firması bulunmaktadır. Bu dekorasyon firmalarının yapacağı çalışmalar sonrasında sizlerle tamamen kendi göz zevkinize doğrudan uyan bir mutfak tasarımı ortaya çıkartabilirsiniz. Doğru bir mutfak tasarımı ortaya çıkarmak tamamen balon mutfak dolapları söz konusu olduğunda sizlerin Hayal gücüne ve ustaların uzun yeteneğine kalmış durumdadır. Bu alanda gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında ortaya çıkacak mutfağınızın renklerinden tasarımına dizaynından PVC ne şekline kadar her türlü detaya kendiniz karar verebildiğimiz için istediğiniz tasarımı tam olarak mutfağınıza yansıtabilirsiniz.

balon-kapak-mutfak-dolaplari-10

Ülkemizde balon kapak mutfak dolaplarını olan ilgi ve alakanın artmasının altındaki en temel sebep makale içeriğinde de bahsettiğimiz gibi Dünya Sağlık örgütü’nden olaya almış olması kişilerin kendilerinin istedikleri gibi tasarlayabilir olması ve aynı zamanda çok kolay bir kullanım ve bakım durumunun olmasından kaynaklanıyor. Ülkemizde bulunan ilgi ve alaka yüksek olduğundan dolayı profesyonel Anlattığı bazı dekorasyon firmaları sizler için doğru mantolamaya ve kurulum işlemlerini gerçekleştiren. Çalışma faciada firmaların bu alandaki referanslarını detaylı bir şekilde inceleyerek Sizlerde evinizde muhteşem bir mutfak ortaya çıkartabilirsiniz

balon-kapak-mutfak-dolaplari-11

balon-kapak-mutfak-dolaplari-12

balon-kapak-mutfak-dolaplari-13

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...