• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Modüler Mutfak Dekorasyon ve Modüler Dolap Örnekleri

Modüler mutfak dekorasyon fikirleri kapsamında masalar, kabinler ve dolaplar oldukça başarılı bir şekilde dizayn edilerek mutfağın görünümünü değiştirmektedir.

Modüler Mutfak Dekorasyon ve Dolap Örnekleri

Modüler mutfak artık her evde görebileceğimiz bir dekorasyon örneği olmuştur. Ayrıca mutfak, beslenmeye verilen önemin ve misafir memnuniyetinin göstergesidir. İyi bir beslenme ortamının temel şartı düzenli bir mutfaktır. Yiyecek maddelerin saklandığı, pişirildiği, hazırlandığı, mutfak araç ve gereçlerinin bulundurulduğu, kullanılmış araç ve malzemenin temizlendiği yerlerdir. Mutfaklar bir nevi işletmenin gerçekten kalbidir. İnsanların vazgeçemeyeceği ve kopamayacağı mekânlardan biridir. Mutfaklarında değişiklik yapmayı isteyenler için hazırlanan modüler mutfak dolabı örnekleri ve modüler mutfak dekorasyonu örnekleri sizlere yepyeni bir mutfak için güzel ve gösterişli fikirler sunacaktır.

moduler-mutfak-dolaplari-2

Mutfak dolaplarınızın bile sadece kapaklarını veya kulplarını değiştirerek yaşam alanlarınızda farklılık gösterebilmeniz  için birçok kaliteli dolap üreticisinin bayiliğinin yapıldığı alternatif ölçü ve renk seçeneği sunan doğru adresleri bulup, mağazaları ziyaret edip, ürünleri yakından görme şansını yakalayabilirsiniz.

moduler-mutfak-dolaplari-3

moduler-mutfak-dolaplari-4

Bizler mutfakları diğer mekânlar ile de kaynaştırarak daha yaşanılır bir hale getirmeliyiz. Çünkü mutfaklar evlerin diğer odalarına göre daha fazla sayıda amaca hizmet etmektedir. Bu yüzden servis, yemek hazırlama, yemek pişirme gibi sorumlulukların her biri için aktivite alanları oluşturulmalıdır. Aynı zamanda bu alanlar arasındaki ilişkiler de doğru kurgulanmalıdır. Bir mutfağın kullanım süresi neredeyse ortalama olarak 20 yıldır. Bu nedenle bir mutfak, mutlaka uzun ömürlü ve iyi tasarlanmış bir mutfak olmalıdır. Ayrıca gözden kaçırılmaması gereken bir konu da mutfakların fazlaca virüs barındırmasıdır.

moduler-mutfak-dolaplari-5

Bu yüzden mutfakta seçilecek olan malzemelerin, masa modellerinin, mutfak dolaplarının, kapaklarının, kulplarının, çekmecelerin kolay temizlenebilir ve hijyenik özelliklerini taşıması gerekmektedir. Mutfağın işlevselliği, dayanıklılığı, estetikliği gibi pek çok yönü ne kadar güzel hazırlanmış olursa olsun, bizi aşan çok yüksek bir maliyet olunca bu durum kâğıt üzerinde kalmaktan daha öteye gidemeyecektir.

moduler-mutfak-dolaplari-6

Ayrıca dekorasyon ve tasarım çalışmalarına başlanmadan evvel bütçe planlaması hazırlanmalı ve belirlenen maliyet sınırları içerisinde tercihler yapılmaya çalışılmalıdır. Mutfaklarınızda tadilat yaptırmayı düşünüyor iseniz uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli ve iyi malzemelerden oluşmuş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

moduler-mutfak-dolaplari-7

Mutfak dolapları, kapakları, çekmeceleri sık sık değiştirilebilen eşyalar olmadıkları için ihtiyaçlarınıza cevap verebilen bir tasarım olması çok ama çok mühimdir. Mutfak dolaplarını ve yahut da mutfak dolap kapaklarını yeni yaptıracak olan insanlar, ilerde modanın da değişeceğini göz önünde bulundurarak bu mutfak dolaplarının değiştirilebilir cinsten olmasına dikkat etmelidirler. Böyle olunca mutfağın ana dolaplarını ellemeden yalnızca kapak rengi veya ilginç mutfak kapağı modelleri ile mutfaklar her zaman yeni bir yüze kavuşabilmektedir. Bu nedenle tercih edilecek dolap kapağı konusu noktasında oldukça hassas davranılmalıdır. Tercih edilen sezonun trend mutfak dolap modelleri klasik mutfak ortamına sahip bir ortamda kullanılır ise zevksiz bir tasarım ortaya çıkar.

moduler-mutfak-dolaplari-8

Sizler eğer hazır mutfak dolapları tercih etmiyor ve mutfağa uygun, modern ve özel mutfak dolabı dekorasyonu yaptırmayı düşünüyor iseniz bu konuda piyasada birçok iç mimari firma ücretli olarak mutfak tasarımı hizmetleri vermektedir. Fakat çok daha cazip bütçeler ile de fonksiyonel ve ihtiyaçlara uygun bir mutfak dekorasyonu yaptırmanız da mümkündür. İç mimar ve mimarlardan oluşan profesyonel dekorasyon ekibi ile çok uygun fiyatlar ile her tarza uygun mutfak dolapları tasarlamak mümkün.

moduler-mutfak-dolaplari-9

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...