• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Mutfak Cam Perde Modelleri – Küçük pencere için güzel perde çeşitleri

Mutfaklarda çok daha farklı bir görünüme sebep olan cam perdeler, bu senenin yeni modelleriyle farklılık yaratacak ve mutfağınızın görünümünü değiştirecektir.

İçerik
  1. Trend Cam Perde Modelleri
  2. Güzel Perde Modelleri

1Trend Cam Perde Modelleri

Mutfak tasarımı için mutfak cam perde modelleri neredeyse ilk kural niteliğindedir. Mutfak cam perde modelleri ve mutfaklara uygun perde dekorasyonları, genellikle beyaz ve krem gibi renklerden oluşmasının yanı sıra, yeşil, kırmızı, sarı gibi renkler ile de mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı bir etkiye sahiptir.

mutfak-cam-perdesi-2

mutfak-cam-perdesi-3

Bu yılın mutfak cam perde modelleri ve mutfağa uygun perde dekorasyonlarının arasında yine her zaman olduğu gibi ilk sırada jaluzi perdeler, japon perdeler, kafe perdeler ve stor perdeler gelmektedir. Stor ve jaluzi perdelerden sonra sırası ile cam boyu katlanır tül perdeler, yarım boy desenli perdeler ve zebra perdeler gelmektedir.

mutfak-cam-perdesi-4

mutfak-cam-perdesi-5

Mutfaklar sık sık temizlenmesi gereken yerler olduğundan dolayı perde seçimini de iyi yapmak gerekmektedir. Yani, mutfak cam perdeleri de kolay çıkarılabilir ve kolay temizlenebilir kumaşlardan seçilmelidir. Stor perdelerin, japon perdelerin, kafe tarzı perdelerin ve jaluzi perdelerin mutfak cam dekorasyonlarında en çok kullanılan perde olmasının en mühim sebebi kullanım kolaylığı ve mutfağı daha dekoratif göstermesi, kolay kapanıp açılmasıdır.

mutfak-cam-perdesi-6

mutfak-cam-perdesi-7

Salonlardan, odalardan, ofislerden farklı olarak mutfak için de cam perde modeli seçerken daha titiz davranmak gerekir. Mutfaklar diğer odalara göre daha hava alması gereken ve daha fazla ışık alması gereken yerler olduğu için ince kumaşlı yapıya sahip perdeler tercih edilmelidir. Mutfak camlarında kalın perde kullanılamayacağından dolayı rahatsız edici güneşe sahip evlerde ve çok camlı evlerde güneşlik tercih edilebilir.

mutfak-cam-perdesi-8

mutfak-cam-perdesi-9

2Güzel Perde Modelleri

mutfak-cam-perdesi-10

mutfak-cam-perdesi-11

Mutfak dekorasyonuna ve tasarımına uygun cam perdelerin kolay yıkanması gerektiğini söylemiş idik. Ahşap jaluzi perdeler veya alüminyum katlamalı jaluzi perdeler, sentetik dokumalı stor perdeler, güneşlikler tercih edilebilmektedir. Mutfak alanının daha modern ve daha havadar görünmesini sağlayan jaluzi perdeler, aynı zamanda musluk altında 5 dakika kadar kısa bir sürede temizlenebilme özelliğine de sahiptir.

mutfak-cam-perdesi-12

mutfak-cam-perdesi-13

mutfak-cam-perdesi-14

Mikro jaluzi perdelerin ortalama metre kare fiyatı 30-50 tl civarı iken, ahşap jaluzi perdelerin ortalama metre kare fiyatı 100-150 lira arasındadır. Aynı zamanda mutfaklarda camlarınız için kumaş perde tercih edecek iseniz, açık ve kısa renkler mutlaka ilk tercihleriniz arasında yerini almalıdır. Bu yılın modern mutfak cam perde modelleri içerisinde koltuk takımları, salon takımları ve mobilyaya uygun klasik perde figürlerinin yanında, bahsettiğimiz gibi jaluzi perde ve stor perdeler de tercih edilebilmektedir.

mutfak-cam-perdesi-15

mutfak-cam-perdesi-16

mutfak-cam-perdesi-17

Bu perde çeşitleri içerisinden jaluzi mutfak perde modelleri dikey perde modellerine benzerliği ile dikkat çekmektedir. Fakat en büyük farkı ise jaluzi perdelerin geniş ve sabit bir görünüme sahip olmasıdır. Bu yılın modern mutfak cam perde modellerinde eğer farklı bir görsellik tercih etmek istiyor iseniz, geniş olan mutfak camlarınızda bu jaluzi perde modellerini deneyebilirsiniz.

mutfak-cam-perdesi-18

mutfak-cam-perdesi-19

Tüm odalarda olduğu gibi mutfakta veya herhangi bir mekândaki perde seçiminiz, tüm mekanın farklı görünmesini sağlayan en büyük parçalardan birisidir. Mutfakta, mutfak dolaplarında, salonda, oturma odasında, çocuk odasında kullanılan mobilya veya benzeri salon ürünleri arasında çok önemli bir konuma sahip olan cam perdeler, günümüz şartlarında da ev hanımlarının gözlerini kamaştıracak cinsten bir yapıya sahip.

mutfak-cam-perdesi-20

mutfak-cam-perdesi-21

Bütün mekânlarda olduğu gibi mutfak tasarımında da vazgeçilmez olan perdelerdir. Perde seçiminde, dekorasyon tarzı ve modeli belirlendikten sonra bu model ve tarza uygun seçimler yapılmalıdır. Bu sebep ile tercih edeceğiniz cam perde konusu noktasında oldukça hassas, özenli ve dikkatli davranılmalıdır. Çünkü mutfak cam perdeler bu konuda mutfağın modern ve şık bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadır.

mutfak-cam-perdesi-22

mutfak-cam-perdesi-23

mutfak-cam-perdesi-24

 

 

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...