• Dekorasyon ve tadilat başarılı sonucu alana kadar
  • Videolu ve resimli adım adım anlatımlar
  • Ya işçi tut - Ya da kendin yap
  • Mutfak tadilatında hesap makinaları

Kartonpiyer Asma Tavn Modellerini Yapmak Adına Neler Yapılması Gerekir?

Kartonpiyer asma tavan modelleri yapımında daha önceden dekorasyon ile alakalı olarak detaylı incelemeler yapılması gerekir. Bu incelemeler sayesinde şık, lüks ve modern ortamlara yaratılabilir.

İçerik
  1. Kartonpiyer Asma Tavan Modelleri ve En Çok Kullanılan Örnekleri
  2. Çok Katlı Tavan Modelleri

1Kartonpiyer Asma Tavan Modelleri ve En Çok Kullanılan Örnekleri

resim-6057

resim-6058

resim-6059

resim-6060

Çoğu insan evi için tavan düşünürken, aklına gelen şey beyaz ve düz bir alandır. Evlerin geri kalan kısımlarını dekore ederken harcanan masraf, süre ve zaman tavan için genelde harcanmaz. Ev içinde ya da iş yerinde kullanılacak olan kartonpiyer asma tavan çeşitleri içeri girenlerin kafasında kalıcı bir izlenim bırakan benzersiz, benzersiz ve kişisel bir karakter kazandırmaya olanak sağlar. Bunun içinde seçilecek olan modelleri konusunda ve yapılacak olan tasarımları konusunda dikkatli olmak gerekir. Kartonpiyer asma tavan modelleri ile tasarlanan iş yeri ya da odayı vurgular, ses yalıtımını arttırır ve sadece yüzeyi mükemmel bir şekilde düzleştiren en kolay ulaşılabilir olanaklardan biridir. Farklı geometrik şekiller, orijinal renk şemaları, inanılmaz ışık ile iç kısımları tamamen değiştirebilir ve farklıbir izlenim yaratabilir. Özellikle küçük mutfak ya da yatak odası alanları için biçilmez bir kaftandır. Kartonpiyer asma tavan modelleri ileküçük odaların bile tasarımını zenginleştirebilirsiniz. Odanın tavan ortası, çizgileri duvara simetrik bir şekilde dönüştürürken lüks bir sıcak renkle boyanabilir. Parlak monofonik renklendirme donuk ve ilginç görünmüyorsa, bazı hikâyeleri, örneğin; beyaz bulutlu bir mavi gökyüzü veya altın ışınlı bir güneşi yansıtmaya olanağı bulabilirsiniz. Kartonpiyer asma tavan modelleri uygulamasında hayal gücünüzün kullanımında herhangi bir sınır bulunmaz.

resim-6061 resim-6062

resim-6063

resim-6064

resim-6065 resim-6066

resim-6067

resim-6068

Kartonpiyer asma tavan modelleri kullanımında aydınlatma çok önemlidir. Özenle düşünülen ve sıra dışı şekilde kullanılacak olan aydınlatmalarkesinlikle dekorasyonun güzel olacağının garantisidir. Tavan aydınlatması popüler olan ve birçok kişi tarafından tercih edilen spot ışıkların yardımıyla yapılmalıdır. Bu tarz aydınlatma çalışmaları gözü yormaz ve ışık illüzyonunun yaşanmasına olanak sağlar. LED veya neon aydınlatma kullanarak ilginç bir ışık yani aydınlatma sistemi de ortaya çıkartmak mümkün hale gelebilir. Dışarıda var olan ve dekoratif unsurlar ile gözleri kamaştıracak olan lamba modelleri odaların özel bir alan ve benzersiz bir cazibe merkezi olmasına olanak sağlar. Aydınlatma adına yapılacak olan dekorasyonda mutlaka odanın büyüklüğü, eşyalar ve içeriye dışarıdan giren ışık dikkate alınmalıdır.

resim-6069

resim-6070

resim-6071

resim-6072

resim-6073

resim-6074

2Çok Katlı Tavan Modelleri

resim-6075

Çok seviyeli olan kartonpiyer asma tavan modelleri özellikle estetik kaygısı yaşayan kişiler tarafından daha sık tercih edilmektedir.. Yemek salonundaki koridorun mutfağına, oturma odasına geçiş için tavana monte edilecek olan kartonpiyer asma tavan modelleri bir arka plan ışığı ile vurgulanabilir.Mimari açıdan kartonpiyer levhadan yapılmış çok seviyeli tavanlar taban temelinin pürüzlülüğünden kurtulmanın etkili yoludur. Bu tarz kartonpiyer asma tavan modelleri özellikle tavanda bulunan sorunları, telleri, boruları ve diğer detayları gizlemek adına da yapılır.

Birleşik Tavan Modelleri

resim-6076

resim-6077

resim-6078

resim-6079

resim-6080

resim-6081

resim-6082

Farklı teknolojilerin bir kombinasyonu ile deneme yaparak, streç tavan ve alçı sıva kartonunu birleştirebilirsiniz. Alçı levhanın esnekliği kartonpiyer asma tavan ile birleştiği zaman her yapıyı oluşturmamızı sağlar. Birleşmiş tavan sistemi özellikle stüdyo dairelerin tasarımları için kullanılmaktadır. Birleştirilmiş olan kartonpiyer asma tavan modelleri için en şık ışıklandırma sistemlerinin kullanılması uygun olacaktır. Özellikle kullanılacak armatürler farklı seviyelerde sabitlenmelidir. Işıkların ışınlarının uyumlu bir şekilde geçmesi ve dağılması son derece güzel bir gösteri oluşturur. Kartonpiyer asma tavam modellerinin cilalanacak olan yüzeyi ışığı mükemmel bir şekilde yansır ve sıradan bir ampul bile benzersiz bir kompozisyon oluşturmaya olanak sağlar. Kombine olan tavan sistemlerinde karmaşık renk paletleri oluşturma bakımında olağandışı fikirler ortaya çıkabilir. somutlaştırmayı mümkün kılmaktadır. Her seviye farklı bir parlak renkte boyanabilir. Kartonpiyer tavanın çevresi etrafında lambalar yerleştirilebilir ve ortasında uzayan eskitilmiş bronz bir avize asılabilir. Bunun gibi birçok örnek yapılarak farklı tasarımlar ile dekorasyon yapmak oldukça mümkündür. Bunun yapılması gereken daha önceden yapılmış olan tasarımların incelenmesinin yapılmasıdır. Detaylı incelemeler yapmak şık ve hoş tasarımların yapılmasına olanak sağlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...